Wydarzenie

Z Korczakiem w warszawskich szpitalach

Z okazji Dnia Dziecka Muzeum Historii Żydów Polskich wspólnie z dwiema szkołami przyszpitalnymi: Zespołem Szkół Specjalnych nr 87 oraz Zespołem Szkół Specjalnych nr 96 zorganizowało dwa konkursy. Podopieczni ZSS nr 87 w ramach konkursu "Pocztówka pamiątkowa z okazji Dnia Dziecka" stworzyli kartki pocztowe, które zadedykowali innym dzieciom.

Inspiracją był zwyczaj Janusza Korczaka, który wręczał pocztówki pamiątkowe wychowankom Domu Sierot z różnych okazji. Rada konkursowa wybrała cztery najładniejsze pocztówki. Po wydrukowaniu zwycięskie prace trafiły do pacjentów szpitala!

Grupa edukatorów muzealnych, nauczycieli i wychowawców szkoły 2 czerwca wręczyła je podopiecznym. Ze wszystkich prac powstała wystawa, którą można podziwiać w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinincznym w Warszawie.

Z kolei drugi konkurs, dla uczniów ZSS nr 96, polegał na tworzeniu prac na temat: "Idealny świat, idealna konstytucja". Młodzież w bardzo pomysłowy sposób nawiązywała do idei demokratycznych, podobnie jak to robił Janusz Korczak.

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i wspaniałe prace.
 

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”