Ogłoszenie
18.07.2014

Oferta pracy: redaktor ds. tłumaczeń tekstów historycznych i publikacji

Muzeum Historii Żydów Polskich powstaje jako nowoczesne, multimedialne centrum edukacji i kultury. Naszą misją jest zachowanie dziedzictwa tysiącletniej obecności Żydów na ziemiach polskich. Do naszego zespołu poszukujemy:

REDAKTORA DS. TŁUMACZEŃ TEKSTÓW HISTORYCZNYCH I PUBLIKACJI

w projekcie Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe, komponent Sąsiedzi – świadkowie. Przedmioty, ludzie, opowieści.

Miejsce pracy: Warszawa

Nr referencyjny: ZBN/REN

Podstawowe obowiązki:

  • nadzór i koordynacja nad przekładem treści portalu Wirtualny Sztetl na język angielski
  • współpraca z zespołem tłumaczy portalu  wybranych na podstawie przetargu oraz tłumaczy wolontariuszy
  • dobór i edycja ikonografii portalu
  • kwerenda w tekstach źródłowych w językach hebrajskim i jidysz
  • przygotowania i redakcja merytoryczna opracowań historiograficznych z zakresu historii Żydów polskich

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe o profilu humanistycznymi
  • biegła znajomość języka angielskiego
  • bardzo dobra znajomość języka jidysz
  • bardzo dobra znajomość języka hebrajskiego
  • umiejętność redakcji merytorycznej i korekty tekstów historycznych
  • doświadczenie w edycji tekstów

Oferujemy:

  • umowę o pracę
  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole
  • możliwość rozwoju zawodowego

CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@jewishmuseum.org.pl do 04.08.2014 r. W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny: ZBN/REN

Informujemy, że z wybranymi na podstawie otrzymanych aplikacji kandydatami/kandydatkami skontaktujemy się do 06.08.2014 r.