Ogłoszenie
11.08.2014

Oferta pracy: specjalista ds. Centrum Informacyjnego

zdjęcie ilustracyjne
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich jest nowoczesnym centrum edukacji i kultury o międzynarodowych zasięgu. Naszą misją jest przywracanie pamięci o tysiącletniej historii polskich Żydów i kształtowanie wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów, społeczeństw Europy i świata. Do naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko:

SPECJALISTY DS. CENTRUM INFORMACYJNEGO

Miejsce pracy: Warszawa

Nr referencyjny: DPN/SCI

Opis stanowiska

Podstawowe obowiązki:

  • udzielanie informacji i konsultacji merytorycznych na temat historii Żydów polskich osobom odwiedzającym Centrum Informacyjne muzeum
  • pomoc w korzystaniu z zasobów Centrum Informacyjnego (księgozbiór, mapy, elektroniczne bazy danych dotyczące m.in. genealogii i historii mówionej) oraz rekomendowanie innych źródeł i instytucji zewnętrznych
  • konsultacje merytoryczne w wyżej wymienionym zakresie na potrzeby innych działów Muzeum
  • rozwijanie zasobów informacji naukowej Muzeum, w tym opracowanie naukowe istniejącej bazy i nawiązywanie kontaktów
  • z instytucjami zewnętrznymi
  • prowadzenie bazy informacji o konferencjach i podobnych wydarzeniach na świecie związanych z badaniami genealogicznymi i dziedzictwem polskich Żydów oraz publikowanie ich na stronie internetowej

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe w zakresie historii, archiwistyki, bibliotekoznawstwa, informacji naukowej, judaistyki lub hebraistyki, lub doświadczenie zawodowe związane z tymi dziedzinami
  • znajomość historii Żydów polskich
  • doświadczenie w prowadzeniu kwerend archiwalnych
  • doświadczenie w prowadzeniu badań genealogicznych
  • znajomość internetowych baz i portali służących do badań genealogicznych oraz umiejętność analizowania ich zawartości
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • umiejętność obsługi komputera (pakiet Microsoft Office)
  • dyspozycyjność  (praca również  w soboty i niedziele)
  • umiejętność pracy w zespole
  • komunikatywność i otwartość na kontakty z osobami odwiedzającymi Centrum  Informacyjne
  • zainteresowanie tematyką działalności Muzeum  i chęć rozwoju w tym obszarze

Mile widziane:

  • znajomość języka jidysz lub hebrajskiego
  • znajomość języka rosyjskiego lub niemieckiego
  • umiejętność czytania historycznych źródeł i rękopisów w języku polskim i językach obcych

Oferujemy:

  • umowę o pracę w wymiarze minimum  ½ etatu
  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole
  • możliwość rozwoju zawodowego

CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@jewishmuseum.org.pl do 08.09.2014 r.

W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny: DPN/SCI

Informujemy, że z wybranymi na podstawie otrzymanych aplikacji kandydatami/kandydatkami skontaktujemy się do 15.09 .2014 r. Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych tj. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926, ze zm.), prowadzonych przez Muzeum Historii Żydów Polskich z siedzibą w Warszawie."