Edukacja
18.08.2014

Rozpoczynamy Polskie Międzykulturowe Spotkania Młodzieży PIYE 2014

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

18 sierpnia rozpocznie się 9. edycja programu Polish Intercultural Youth Encounters. Program składa się z dwóch części – dwutygodniowego pobytu w Warszawie oraz trzymiesięcznego stypendium dla polskich uczestników na uniwersytecie w Tel Awiwie.

Tym razem w Warszawie spotka się 8 studentów z Polski i 8 z Izraela. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach multimedialnych, podczas których zrealizują krótkie formy audiowizualne ukazujące kulisy przygotowań do otwarcia wystawy głównej. W drugim tygodniu pobytu odbędą staże w wybranych działach Muzeum Historii Żydów Polskich,  podczas których poznają funkcjonowanie instytucji oraz pracowników poszczególnych działów.

W tym tygodniu dołączą do nich studenci z Niemiec, przygotowujący się do przyszłorocznego projektu polsko-izraelsko-niemieckiego realizowanego dzięki wsparciu Funduszu Edukacyjnego Rodziny Nissenbaumów.

Uczestnicy tegorocznej edycji wezmą udział w panelu dyskusyjnym „Polska oczami młodych Izraelczyków”, podczas którego opowiedzą o wyobrażeniu o Polsce, z jakim spotkali się w Izraelu. Natomiast 31 sierpnia zorganizują warsztat „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Izraelu”, podczas którego opowiedzą o życiu we współczesnym Izraelu.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach oraz do śledzenia pracy uczestników projektu PIYE, o której będziemy informować na naszej stronie.

Projekt wspierany przez:
p. Ygala Ozechova
p. Tomka Ulatowskiego

 

Logo Tel Aviv University School for Overseas Students