Edukacja
23.10.2014

Lekcja na żywo w każdej szkole

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w wyjątkowej wirtualnej lekcji historii. Lekcja została przygotowana w związku z planowanym na 28 października b.r. oficjalnym otwarciem wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Wystawa będzie jedyną na świecie ekspozycją opowiadającą o 1000-letniej historii Żydów polskich. W ośmiu galeriach ukaże fascynujące dzieje społeczności żydowskiej w naszym kraju.

Na pięć dni przed oficjalnym otwarciem, odbędą się dwie lekcje on-line: jedna przeznaczona dla szkół podstawowych, druga dla ponadpodstawowych.

Edukatorzy i znani aktorzy oprowadzą Was po wystawie i opowiedzą o kulturze i historii Żydów w Polsce. Zobaczycie, jak na tle historii naszego kraju wyglądało życie polskich Żydów i ich relacje z resztą społeczeństwa. Przeniesiecie się do XV-wiecznego Krakowa, staniecie pod sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i wejdziecie na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy.

Każdy z Was będzie mógł uczestniczyć w zajęciach – do ich zorganizowania potrzebny będzie tylko komputer, połączenie z Internetem oraz rzutnik multimedialny. Wykorzystując czat, będziecie mogli na bieżąco zadawać pytania naszym prowadzącym. Tych lekcji nie możecie przegapić!

Terminy lekcji:

  • 23.10.2014, godz. 9:00-9:40 – lekcja dla szkół podstawowych opowiadająca o obyczajowości i kulturze żydowskiej;
  • 23.10.2014, godz. 11:30-12:10 – lekcja dla szkół ponadpodstawowych poruszająca tematykę tożsamości polskich Żydów.

Zanim zdecydujecie się na udział w lekcji, skorzystajcie z materiałów zamieszonych na naszej stronie. Stanowią one doskonały wstęp do zajęć.

Kontakt: lekcjanazywo@jewishmuseum.org.pl; tel. +48 604 459 546; +48 22 37 93 729

Patron

Partnerzy projektu

   

Realizacja projektu dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”