Edukacja
13.10.2014

Relacja: Konferencja dla dyrektorów i nauczycieli

We wtorek – 7 października – odbyła się konferencja dla dyrektorów i nauczycieli, w trakcie której została zaprezentowana nowa oferta edukacyjna na bieżący rok szkolny. Edukatorzy opowiedzieli o tym, jak ciekawie można połączyć opracowane przez nich zajęcia z podstawą programową i jak rozszerzać wiedzę dzieci i nastolatków na temat kultury i historii Żydów polskich.

Zaprezentowany został także projekt „Opowieść o Żydach polskich. Lekcja na żywo w każdej szkole”. Te niezwykłe, multimedialne zajęcia, które odbędą się 23 października, pozwolą wszystkim uczniom zapoznać się z częścią wystawy stałej Muzeum jeszcze przed jej oficjalnym otwarciem.

Uczestnicy konferencji także mieli taką możliwość. Po prezentacji udali się bowiem na przedpremierowe zwiedzanie. Otwarcie ekspozycji ukazującej 1000-letnią historię Żydów polskich nastąpi 28 października. W ośmiu galeriach ukaże ona fascynujące dzieje społeczności żydowskiej w naszym kraju.

Nauczyciele zobaczyli cztery z nich – przewodnicy  i edukatorzy przedstawili  wystawę oraz opowiedzieli o możliwościach jej wykorzystania przez szkoły, z czego uczestnicy wydarzenia z pewnością skorzystają!

Realizacja projektu dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”