Wydarzenie

15–19.11.2014

Konferencja Stowarzyszenia Europejskich Muzeów Żydowskich w Muzeum POLIN

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

W dniach 15-19 listopada w Warszawie odbywa się konferencja Stowarzyszenia Europejskich Muzeów Żydowskich (AEJM). Bierze w niej udział aż 120 historyków, kuratorów, dyrektorów muzeów, pedagogów i naukowców związanych z muzeami żydowskimi z Europy i Stanów Zjednoczonych. Muzeum POLIN jest gospodarzem tego ważnego wydarzenia.

Dla większości uczestników będzie to pierwsza okazja do zapoznania się z wystawą stałą Muzeum POLIN i przedyskutowania jej kształtu z twórcami ekspozycji. W ramach konferencji odbędzie się m.in. debata o działalności muzeum w kontekście polsko-żydowskich relacji oraz dyskusja z prof. Barbarą Kirshenblatt-Gimblett, dyrektor programową wystawy stałej.

Organizatorami konferencji są Stowarzyszenie Europejskich Muzeów Żydowskich (AEJM), Muzeum POLIN oraz Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma.

>> Szczegółowy program konferencji można znaleźć na stronie AEJM.

 

Zorganizowanie konferencji był możliwe dzięki wsparciu Fundacji Koret, Fundacji Taubego, Fundacji Williama K. Bowesa Jr. oraz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

 

 

14.11.2014