Edukacja

Oferta edukacyjna dla szkół z okazji Chanuki – święta świateł

Mały chłopiec i palące się świeczki na Chanuka
fot. Magda Starowieyska

W dniach 8–19 grudnia w Muzeum POLIN odbędą się specjalne zajęcia dla szkół dotyczące wielokulturowości ikalendarza żydowskiego.

Świat pełen jest różnorodności: kultur i stylów życia, języków, religii i narodowości. Edukacja międzykulturowa uczy czerpania z tej różnorodności, rozumienia jej, otwierania się na nią. Wielość kultur to nie zagrożenie, lecz bogactwo, którego posiadaczem może być każdy. W tym duchu utrzymane są wszystkie zajęcia wielokulturowe dla szkół, które organizowane są w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

W grudniu w muzeum odbędą się specjalne spotkania dla uczniów i nauczycieli z okazji Chanuki, czyli święta świateł. Wspólnie świętowanie Chanuki to okazja do nauki o historii tego święta, jego tradycji i znaczeniu. W programie każdego spotkania są między innymi: zajęcia o kulturze żydowskiej, gra w drejdla oraz nauka piosenek i tańca chanukowego.

Warsztaty prowadzone będą przez wykwalifikowanych edukatorów – pracowników Muzeum POLIN.

Zajęcia trwają 90 minut i przeznaczone są dla grup liczących nie więcej niż 30 osób. Odbywają się w dniach 8–19 grudnia od poniedziałku do piątku o godz. 10:00, 12:00 i 14:00. Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązuje na nie rejestracja miejsc pod nr. tel.: 22 471 03 00 lub mailowo pod adres: [email protected].

Zapraszamy!

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”