Wydarzenie

09.02.2015

Muzeum POLIN miejscem roku 2014!

W sobotę 7 lutego 2014 r. rozstrzygnięto konkurs „Wdechy”, zorganizowany już po raz 11 przez redakcję „Gazety Co Jest Grane", by wyróżniać wyjątkowe projekty w warszawskiej kulturze, ważne miejsca i ludzi, którzy swoimi artystycznymi dokonaniami udowodnili, że są w dechę.

To nie tylko instytucja badawczo-edukacyjna, jak można byłoby wnioskować z jej nazwy i gatunkowego przyporządkowania. To hołd i pomnik dla milionów polskich obywateli żydowskiego pochodzenia, którzy współtworzyli cywilizację i kulturę naszego kraju – pisał w uzasadnieniu nominacji jeden z jurorów Maciej Nowak.

Czas płynie szybko. Jeszcze nie tak dawno to było niewyobrażalne, żeby w Polsce mogło powstać Muzeum Historii Żydów Polskich. Na szczęście marzenia ludzi, którzy wymyślili to muzeum dwadzieścia kilka lat temu, zostały zrealizowane – mówił podczas gali Zygmunt Stępiński, zastępca dyrektora muzeum ds. działalności edukacyjno-kulturalnej.

W tym czasie grupa pracowników muzeum odbierała pokaźnych rozmiarów nagrodę – dechę windsurfingową ozdobioną grafiką znanego komiksiarza Przemysława „Trusta” Truścińskiego.

Pozostałe nagrody otrzymali:

  • Teatr Powszechny w kategorii miejsce roku (Wdecha Publiczności)
  • Dorota Masłowska w kategorii człowiek roku
  • Agata Kulesza w kategorii człowiek roku (Wdecha Publiczności)
  • Placu Defilad w kategorii wydarzenie roku
  • Kino w Trampkach i Kino Dzieci w kategorii wydarzenie roku (Wdecha Publiczności)

Więcej informacji o plebiscycie: www.wdechy.pl.

09.02.2015