Edukacja

24.02.2015

Międzynarodowa Akademia Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej "Inkubator Idei"

mat. Humanity in Action

W imieniu Humanity in Action informujemy, że tegoroczna edycja programu Humanity in Action Fellowship  odbędzie się w dniach 30 maja – 25 czerwca 2015 r. w Warszawie oraz Berlinie. Po zakończeniu Akademii wszyscy uczestnicy wezmą udział w VI Międzynarodowej Konferencji Humanity in Action, która odbędzie się w Hadze  w dniach 25-28 czerwca. Ponadto w  tym roku zostanie wznowiona amerykańska edycja programu, która będzie miała miejsce w Atlancie między 5 lipca a 1 sierpnia 2015 r.

Uczestnicy Akademii biorą aktywny udział w warsztatach, dyskusjach i codziennych prezentacjach. Każdy program podzielony jest na dwie części – pierwsza skupia się na przekazaniu uczestnikom niezbędnej wiedzy podczas spotkań i dyskusji z naukowcami, politykami, doświadczonymi aktywistami, działaczami NGO, dziennikarzami i pracownikami administracji publicznej. Następnie podczas warsztatów będą rozwijać praktyczne umiejętności i szukać rozwiązań, które pomogą zapobiegać dyskryminacji.

Warszawski program „Inkubator Idei”, organizowany po raz dziesiąty  z kolei, w tym roku będzie szczególnie obejmował kwestie mowy nienawiści. W Berlinie tematy spotkań obejmą problematykę antysemityzmu oraz wzrastającej wrogości wobec muzułmanów. Ponadto poruszone zostaną kwestie dotyczące pamięci historycznej oraz tożsamości zróżnicowanego niemieckiego społeczeństwa. Podczas programu amerykańskiego uczestnicy będą w szczególności rozważać kwestie relacji rdzennych Amerykanów z resztą społeczeństwa, zróżnicowania rasowego oraz problematykę imigracji.

Program jest skierowany do studentów, doktorantów oraz absolwentów do 28 roku życia zainteresowanych prawami człowieka oraz przeciwdziałaniem dyskryminacji i mowy nienawiści. Konieczna jest znajomość języka angielskiego. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 marca 2015.

Więcej informacji można przeczytać tutaj.

24.02.2015