Edukacja

Relacja: Czwarty zjazd Ambasadorów

W dniach 25-26 kwietnia odbył się IV Zjazd Ambasadorów Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Pierwszy dzień spędziliśmy w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Sulejówku. W czasie spotkania omówiliśmy dotychczasową współpracę z Ambasadorami oraz plany na przyszłość. Po burzliwej dyskusji odbył się specjalny pokaz filmu „Karski i władcy ludzkości”, który był możliwy dzięki współpracy Muzeum z Kinem Świat.

Drugiego dnia uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach antydyskryminacyjnych. Oprócz zajęć praktycznych, nauczyciele mieli szansę zapoznać się z najnowszym raportem Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Oczywiście nie mogło też zabraknąć zwiedzania wystawy stałej. Po zakończeniu warsztatów Ambasadorzy udali się na ekspozycję, by poszerzyć swoją wiedzę o niej.

Program Ambasadorzy Muzeum Historii Żydów Polskich, skierowany jest do nauczycieli i metodyków nauczania. Jego celem jest budowa ogólnopolskiej sieci współpracowników regionalnych – ekspertów szkolących także innych nauczycieli. Zależy nam na zbudowaniu trwałej relacji z najlepiej wykształconymi i najaktywniejszymi pedagogami z całej Polski, którzy będą w stanie kompetentnie i z zaangażowaniem reprezentować Muzeum. Wkrótce ruszy nowy nabór do programu, o czym będziemy informować na naszej stronie!

 

Partnerzy:

  

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”