Edukacja
7 czerwca 2015

Rekrutacja: Nauczanie z użyciem relacji w XXI wieku

Chłopak w słuchawkach siedzi przy komputerze.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich
Rozpoczyna się rekrutacja do IV edycji kursu Nauczanie z użyciem relacji w XXI wieku. Odbędzie się on w dniach 19-25 lipca 2015 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Ten sześciodniowy, całkowicie bezpłatny kurs  jest adresowany do nauczycieli, edukatorów, autorów programów edukacyjnych, specjalistów z zakresu pedagogiki i edukacji medialnej z całej Polski.
 
Stworzony w 1994 r. przez Stevena Spielberga Instytut Fundacji Shoah nagrał na video relacje prawie 52 000 świadków w 57 krajach i 34 językach. Obecnie, Instytut rozszerza swoje archiwa i rozpoczyna dokumentowanie relacji osób, które przeżyły ludobójstwa w Ruandzie i Kambodży.
 
W trakcie kursu, uczestnicy będą mieli szansę doświadczyć jaką siłę edukacyjną mają video relacje ocalałych z Holokaustu i innych świadków. Poznają metodologię i praktykę pracy z tymi relacjami, w celu uświadomienia uczniom, jaką krzywdę powodują uprzedzenia, nietolerancja i bigoteria w życiu ludzi, którzy ich doświadczają. Będą uczestniczyć w warsztatach, które pokażą im, jak używać relacji na lekcjach, w jaki sposób podejmować te trudne tematy w edukacji szkolnej. 
 
Termin składania aplikacji: 30 maja 2015 rok. Wypełniony formularz proszę przesłać na adres [email protected].
 
 
Liczba miejsc na kursie jest ograniczona. Organizator pokrywa koszty dojazdu i noclegu dla uczestników spoza Warszawy oraz wyżywienia.
 
Partner:
 
 

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”