Dla dzieci
16 maja 2015

Warsztaty dla dzieci podczas Nocy Muzeów 2015

fot. Magda Starowieyska

WARSZTATY RODZINNE Z LUKSOGRAFII
godz. 19.00-19.30; 19.50-20.20; 20.40-21.10; 21:30-22:00
zbiórka: wejście administracyjne od ul. Anielewicza

Fotografować umie każdy. Wyciągamy smartfon lub tablet i… pstryk! Ale czy fotografowaliście kiedyś, nie używając do tego aparatu? Rodzinne warsztaty z luksografii są świetną okazją, by to zrobić.
Na materiale światłoczułym będziemy umieszczać różne przedmioty związane z religią i tradycją żydowską, tworząc z nich własne kompozycje. Po jego naświetleniu otrzymamy niezwykłe fotografie. Taka technika nosi nazwę luksografii. 

Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami. Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja internetowa

RODZINNA GRA MUZEALNA
godz. 19.30-21.30
zbiórka: wejście administracyjne od ul. Anielewicza

Jak wygląda ściana krzywoliniowa? Gdzie znajduje się najniższy punkt w Muzeum POLIN? Co to jest bejt knesset i gdzie w budynku się znajduje ? Czym jest Biblia Hebrajska i jak brzmi jej pierwsze zdanie? 
Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania, obejrzeć budynek Muzeum POLIN i zwiedzić go w nietypowy sposób, wchodząc do zakamarków niedostępnych na co dzień dla zwiedzających, weźcie udział w rodzinnej grze muzealnej! Waszym głównym zadaniem będzie zdobywanie informacji na temat samego budynku, wystawy stałej oraz wystaw czasowych. Czeka Was mnóstwo emocji!

Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami. Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja internetowa

WARSZTATY RODZINNE Z BARWIENIA FOTOGRAFII
godz. 19.30-23.00
miejsce warsztatów: foyer przed salami konferencyjnymi

Zastanawialiście się kiedyś, jak naprawdę wyglądał świat uwieczniony na czarno-białych fotografiach? Jakie kolory dominowały na ulicach miast, jakie odcienie zieleni miały liście na drzewach w słoneczny dzień i jak bardzo niebieskie było niebo? Na warsztatach będziecie mogli puścić wodze fantazji i pokolorować stare zdjęcia.

Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami. Wstęp wolny. 

Więcej o Nocy Muzeów w Muzeum POLIN przeczytasz tutaj.

Realizacja możliwa dzięki wsparciu Boeing

Boeing - logo