Dla dzieci
17 maja 2015

Festiwal Literatury dla Dzieci w Muzeum POLIN

fot. materiały organizatotra

Spotkanie z kulturą żydowską w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN to okazja do zapoznania się z dziedzictwem tych, którzy od tysiąca lat zamieszkują tereny naszego kraju. Wyjątkowe baśnie żydowskie otworzą drzwi do krainy niewiarygodnych historii i fantastycznych zdarzeń, a wynieść z nich można zarówno coś do śmiechu, jak i namysłu. Jeżeli chcecie poznać świat, w którym zwierzęta nie tylko mówią, ale i myślą, a niektórzy ludzie żyją bliżej nieba niż ziemi.

Po czytankach odbędzie się spacer po wystawie stałej - będzie można zobaczyć, jak wyglądało życie „Na żydowskiej ulicy” - ekspozycja jest poświęcona zabawom na podwórku i w szkole. Dzieci będą mogły wziąć udział również w warsztatach plastycznych i zagrać w drejdla.  Przypomnimy sobie przedwojenne zabawy podwórkowe, w które z pewnością bawili się nasi pradziadkowie! Postaramy się udowodnić, że ciekawe gry i zabawki można samemu zrobić „z niczego”. A na wzór dawnych podwórkowych teatrzyków – stworzymy nasz teatr – z własnoręcznie wykonanymi kukiełkami.

W czasie tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, którego partnerem jest Muzeum POLIN, ruszamy w podróż po świecie tropem bajek. Dzieci będą miały okazję poczuć się jak mieszkańcy innych części świata: posłuchać bajek, pobawić się i posmakować lokalnych specjałów.

Zapraszamy dzieci w wieku 7-14 lat wraz z opiekunami.

17 maja 2015, godzina 18:00-20:00

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

Czytaj więcej o Festiwalu Literatury dla Dzieci tutaj.

Zapisy:

Rezerwacje miejsc przyjmuje Organizator pod adresem rejestracja@fldd.pl (w tytule prosimy o podanie nazwy miasta, a w treści nazwy wydarzenia, na które chcą się Państwo zapisać) lub pod numerem telefonu 605 54 04 94.

Aby dokonać rezerwacji indywidualnej niezbędne jest podanie następujących danych:

  • imię, nazwisko oraz wiek dziecka,
  • imię, nazwisko oraz numer telefonu opiekuna,
  • miasto oraz nazwa wydarzenia, na które chcą Państwo się zarejestrować.

Organizator: