Edukacja

Zostań Ambasadorem Muzeum POLIN!

Grupa ludzi patrzy na leżące na podłodze kartki papieru.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Program Ambasadorów Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest skierowany do pedagogów i metodyków nauczania z całej Polski. Jego celem jest budowa ogólnopolskiej sieci współpracowników regionalnych – ekspertów, którzy będą reprezentować muzeum w swoim województwie oraz podejmować działania edukacyjne z zakresu historii i kultury polskich Żydów przy wsparciu merytorycznym naszej instytucji.

Zależy nam na zbudowaniu trwałej relacji z najlepiej wykształconymi i najaktywniejszymi pedagogami z całej Polski, którzy będą w stanie kompetentnie realizować te zadania.

Program funkcjonuje od 2013 roku. Obecnie chcemy poszerzyć grono nauczycieli współpracujących z Muzeum, dlatego otworzyliśmy nowy nabór do projektu. Planujemy, aby edycja, do której prowadzimy rekrutację, trwała 2 lata.

Poszukujemy nauczycieli przedmiotów humanistycznych (j. polskiego, historii, wiedzy o kulturze, filozofii, etyki) i społecznych (wiedza o społeczeństwie, historia i społeczeństwo) oraz metodyków nauczania z całej Polski.

Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą z nami, podejmowaniem działań z Muzeum i reprezentowaniem placówki, prosimy o przeczytanie szczegółowego opisu projektu dostępnego pod tym linkiem, wypełnienie formularza (do pobrania tutaj) i do 30 czerwca przesłanie go na adres [email protected].

Czekamy na Państwa zgłoszenia!

>> Obejrzyj film ze zjazdu Ambasadorów.

Partnerzy:

  

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”