Wydarzenie

07.09.2015

Made in POLIN

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Made in POLIN to trzydniowe święto z okazji pierwszych urodzin wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wypełnią je premiery artystycznych projektów stworzonych na nasze zamówienie przez cenionych twórców różnych dziedzin kultury i sztuki.

Podróż przemian to hasło, które przyświecało kuratorom wystawy stałej – odpowiedź na pytanie, czym ma być doświadczenie wizyty w Muzeum POLIN. Po roku od otwarcia chcemy wspólnie z Wami sprawdzić, czym ta podróż może być dla widzów, artystów i twórców kultury.

W Muzeum POLIN czekać będą na Was nietypowi przewodnicy, którzy poprowadzą Was przez muzeum własnymi ścieżkami. Muzycy i artyści multimedialni zhakują naszą wystawę stałą – 1000 lat historii Żydów polskich. Zapytamy przedstawicieli czołowych europejskich instytucji kultury, czy przemianę można zaprojektować. W holu głównym stanie Budka Przemian, a na deser czeka nas uczta POLIN.

W ramach Made in POLIN przyznamy także po raz pierwszy Nagrodę POLIN. Wyróżnienie to otrzyma osoba lub instytucja, która poprzez swoje działania chroni pamięć o historii polskich Żydów oraz  przyczynia się do budowania szacunku wśród Polaków i Żydów, społeczeństw Europy i Świata.

 

07.09.2015