Dla dzieci
10-11 października 2015

Warsztaty dla dzieci i młodzieży podczas MADE IN POLIN!

fot. Magda Starowieyska

Made in POLIN to cykl wydarzeń przygotowany z okazji pierwszych urodzin wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Znajdą się wśród nich między innymi premiery projektów artystycznych zrealizowanych przez cenionych twórców różnych dziedzin kultury i sztuki, spektakle, filmy, debaty. W programie nie zabraknie również wydarzeń przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży!

10 października (sobota)

MAŁE PODRÓŻE
11.00-14.00, zbiórka w holu głównym

Warsztaty rodzinne. Jak zmienia nas podróż? Co nowego zauważamy, jadąc pociągiem, autem lub rowerem? Jak podróżowały dzieci w na początku XX wieku? Na wystawie stałej zwiedzimy m.in. Szczuczyn, Kolbuszową i Gdańsk. Z tej wyprawy przywieziemy niezapomniane wrażenia oraz ciekawe przedmioty.

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

OPOWIEDZMY SOBIE HISTORIE. PRZEMIANY ‘89
12.00-14.00, Centrum Informacyjne

Warsztaty z wykorzystaniem nagrań z kolekcji historii mówionej, adresowane do dzieci od 11. roku życia wraz z opiekunami. Wspólnie zastanowimy się, czym była zmiana systemu w Polsce i jaki miała wpływ na życie żydowskie.

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

GRAMY NA GĘSIEJ
12.00–15.00, zbiórka przy wejściu do muzeum

W miejscu, w którym dziś stoi Muzeum POLIN, przed wojną biegła ulica Gęsia. Jej historię i życie jej dawnych mieszkańców przedstawi gra miejska przygotowana wspólnie z wolontariuszami muzeum.

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

11 października (niedziela)

MOJE MIASTO. PROJEKTOWANIE ZNAKÓW
11.00-14.00, foyer przed salami projekcyjnymi

Warsztaty rodzinne. Przy wjeździe do każdej miejscowości stoi znak z jej nazwą, wyznaczający zarazem jej granice. To on informuje nas, dokąd dotarliśmy. W Polsce znaki drogowe mają określony przepisami wygląd, jednak na naszych warsztatach nieco go zmienimy. Zaprojektujemy własne znaki: pełne kolorów, skojarzeń i symboli. Wybierzemy te miasta i wsie, których nazwy najbardziej nas zaciekawią – również z innych krajów, dzięki czemu poznamy inne języki i alfabety.

Wstęp wolny, bez rezerwacji. 

OPOWIEDZMY SOBIE HISTORIE. KIM SIĘ STAJEMY?
12.00-14.00, Centrum Informacyjne

Warsztaty z wykorzystaniem nagrań z kolekcji historii mówionej adresowane do dzieci od 11. roku życia wraz z opiekunami. Wspólnie zastanowimy się, czym jest tożsamość, co ją kształtuje i ma na nią wpływ.

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacje miejsc.

Warsztaty organizowane są w ramach świętaSzczegółowy program znajduje się tutaj.