Edukacja

Rekrutacja nauczycieli na szkolenie w USA poświęcone edukacji na temat Holokaustu

fot. Jerry Ferguson (Flickr, licencja: CC-BY 2.0)

Ambasada Amerykańska oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają nauczycieli i edukatorów do ubiegania się o uczestnictwo w szkoleniu w USA poświęconym edukacji nt. Holokaustu. Terminy na obecnym etapie nie są znane, ale szkolenia zwykle trwają 5 dni i odbywają się w czerwcu, lipcu lub w sierpniu. Szkolenie poprzedzi jednodniowa wizyta studyjna w Muzeum POLIN.

Organizatorami szkoleń są zwykle The Jewish Foundation for the Righteous w Nowym Jorku, Holocaust Museum Houston oraz The Museum of Jewish Heritage w Nowym Jorku. Koordynatorem w USA jest Association of Holocaust Organizations przy współpracy z amerykańskim Departamentem Stanu. Koordynatorem programu w Polsce jest Muzeum POLIN we współpracy z Ambasadą. Realizacja programu uzależniona jest od otrzymanego dofinansowania po stronie amerykańskiej. Organizatorzy pokrywają koszty uczestnictwa w programie (przelot, zakwaterowanie, wyżywienie). Uczestnicy proszeni są o pokrycie kosztów wizy B1/B2.

Seminarium jest okazją dla nauczycieli do zapoznania się z metodami nauczania o Holokauście oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami ze Stanów Zjednoczonych, a często także z innych krajów. Jest też okazją do wzbogacenia wiedzy dotyczącej kultury judaistycznej, historii i przeciwdziałania antysemityzmowi. Co roku kilka osób z Polski uczestniczy w tym programie.

Uczestnikami szkolenia mogą być nauczyciele szkół licealnych i gimnazjalnych oraz edukatorzy muzeów i miejsc pamięci, którzy podczas lekcji, spotkań oraz dodatkowych zajęć poruszają tematy związane z Holokaustem. Rekrutacja jest skierowana tylko do osób, które nie miały jeszcze okazji uczestniczyć w tym szkoleniu. Część miejsc w programie jest przeznaczona dla uczestników programu Ambasadorzy Muzeum POLIN.

Wymagana jest płynna znajomość języka angielskiego.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie poniższych kwestionariuszy zarówno w języku angielskim, jak i w polskim oraz dołączenia życiorysu w obu językach. Odpowiedzi prosimy ograniczyć do łącznie 3-4 stron A4 (plus życiorys). Bardzo prosimy nadawać dokumentom nazwy według następującego schematu:

nazwisko_imię_Questionnaire_English

nazwisko_imię_Questionnaire_Polish

nazwisko_imię_CV_English

nazwisko_imię_CV_Polish

Listy rekomendacyjne są mile widziane. Prosimy o przesłanie aplikacji wyłącznie e-mailem na adres: edukacja@polin.pl.

Czekamy na zgłoszenia do 10 stycznia 2016 r.

W oparciu o nadesłane kwestionariusze komisja rekrutacyjna dokona wstępnego wyboru kandydatów i zaprosi wybrane osoby na indywidualne spotkania w Muzeum POLIN w Warszawie.

Realizacja programu i ostateczna liczba miejsc w programie uzależniona jest od dostępności funduszy po stronie amerykańskiej.

Zapraszamy!

Program realizowany we współpracy z Ambasadą U.S.A. w Polsce

 

Załączniki:
  • Kwestionariusz osobowy dla nauczycieli 2015 POLSKI
    Pobierz plik171.83 KB / docx
  • Questionnaire for teachers 2016 ENGLISH
    Pobierz plik170.91 KB / docx
18.12.2015