Ogłoszenie
16.03.2016

Oferta pracy: koordynatorka / koordynator miejsca edukacji rodzinnej U króla Maciusia

Muzeum Historii Żydów Polskich jest nowoczesnym centrum edukacji i kultury o międzynarodowym zasięgu. Naszą misją jest przywracanie pamięci o tysiącletniej historii polskich Żydów i kształtowanie wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów, społeczeństw Europy i świata.

Do naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko koordynatorki/ koordynatora miejsca edukacji rodzinnej (MER) U króla Maciusia (nr referencyjny: EDU/KMER)

Podstawowe obowiązki:

  • wdrożenie koncepcji  Miejsca Edukacji Rodzinnej (MER) oraz ustalanie długookresowego planu działania i  rozwoju MER (cele i założenia, metody realizacji, plan finansowy, harmonogram wdrożenia)
  • przygotowanie wydarzeń i programów specjalnych skierowanych do rodzin,
  • współpraca z  Działem Komunikacji  przy opracowaniu planu promocji MER,
  • współpraca z Działem Sprzedaży i Obsługi Klienta przy realizacji oferty komercyjnej MER,
  • organizacja pracy i delegowanie zadań w ramach zespołu projektowego MER,
  • opracowanie długo – i krótkookresowych programów MER i ich realizacja,
  • nadzór nad stosowaniem procedur muzealnych i grantowych w ramach MER,
  • koordynacja wykorzystania powierzonych zasobów - bieżący nadzór nad wszelkimi działaniami związanymi z MER w tym monitoring wydatkowania środków,
  • zapewnienie sprawnej komunikacji wewnątrz zespołu MER oraz komunikacji pomiędzy zespołem a pozostałymi komórkami organizacyjnymi Muzeum i partnerami projektu,
  • realizacja planu finansowego oraz aktywne pozyskiwanie środków na działalność MER w porozumieniu z odpowiednimi komórkami Muzeum i Stowarzyszeniem ŻIH,
  • tworzenie sprawozdań i raportów na wewnętrzne potrzeby muzeum i darczyńców, dbałość o  honorowanie darczyńców,
  • ewaluacja, rozliczanie  i  archiwizacja dokumentacji MER.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe ,
  • min. 3-letnie udokumentowane doświadczenie w kierowaniu projektami, szczególnie z zakresu edukacji rodzinnej,
  • doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalno-edukacyjnych,
  • udokumentowane doświadczenie w koordynacji pracy zespołów ludzkich,
  • bardzo dobra organizacja pracy,
  • samodzielność,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego, pozwalająca na swobodną komunikację,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność wyznaczania celów i dążenie do ich osiągnięcia,

Mile widziane

  • doświadczenie w prowadzeniu przestrzeni edukacji rodzinnej, pozyskiwaniu funduszy i rozliczaniu projektów,
  • doświadczenie w realizacji projektów związanych z kulturą żydowską będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

  • umowę o pracę,
  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole,
  • możliwość rozwoju zawodowego,

CV prosimy przesyłać na adres.:  rekrutacja@polin.pl do 31.03.2016. W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny: EDU/KMER. Informujemy, że z wybranymi na podstawie otrzymanych aplikacji kandydatami/kandydatkami skontaktujemy się do 11.04.2016 r.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)".

Więcej informacji o Miejscu Edukacji Rodzinnej można znaleźć na stronie: http://www.polin.pl/pl/ukrolamaciusia.