Edukacja

Relacja: Gala finałowa projektu „Przywróćmy Pamięć”

Około 350 uczniów z opiekunami z 37 szkół z całej Polski - tak szeroka grupa zebrała się 15 czerwca w Muzeum POLIN na gali finałowej projektu „Przywróćmy Pamięć”. Było to zwieńczenie VIII edycji ogólnopolskiego projektu, organizowanego przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Tegoroczna edycja była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny i po raz pierwszy odbyła się we współpracy z Muzeum.

Wśród wielu zaproszonych oficjalnych gości, w gali uczestniczył wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jarosław Sellin. Pogratulował on uczestnikom projektu efektów ich pracy, które można było zobaczyć na stoiskach w holu przed Audytorium, oraz podkreślił znaczenie tego typu działań adresowanych do młodzieży szkolnej dotyczących dziedzictwa żydowskiego w Polsce.

Podczas uroczystości, w części prowadzonej przez Ambasadę Izraela w Warszawie, pani wiceambasador Ruth Cohen-Dar, uhonorowała Medalami „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata” panią Sabinę Czerkies oraz pp. Halinę i Jerzego Wesołowskich. We wzruszających słowach Ocaleni i ich rodziny wyrażali swoją wdzięczność za uratowanie życia, a licznie przybyli  członkowie  rodzin Sprawiedliwych dziękowali za pamięć o heroicznych czynach ich  bliskich.

Organizator:

Wsparcia finansowego udzieliło Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny:

Partner projektu: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

 

 
17.06.2016