Warsztaty
rekrutacja zakończona

Warsztaty wizualizacji dla nauczycieli

Półmrok. Na ścianie znajdują się napisy w kontrastowych, czarno-białych kolorach, np. Szlakiem hańby, Statek komediantów, Sprostowanie.
fot. Sylwester Łuczak

Warsztaty dla nauczycieli z tworzenia wizualizacji odbędą się w ramach projektu "Dźwięki przedwojennej ulicy Zamenhofa", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce w partnerstwie z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Przywołajmy obraz przedwojennej ulicy Zamenhofa.

Za pomocą świetlnych projekcji zilustrujemy wielobarwne oblicze dawnej Warszawy. Wykorzystamy techniki plastyczne i fotograficzne ale też materiały archiwalnenp. fragmenty tekstów, zdjęć czy ilustracji, zebrane przez naszych wolontariuszy, aby na chwilę przywołać świat, którego już nie ma. Powstałe prace, poddane obróbce cyfrowej i zmontowane, stworzą wizualną oprawę koncertu chóru POLIN, będącego częścią programu festiwalu „Made in POLIN”.

Na warsztaty zapraszamy nauczycieli. Zdobyta wiedza i umiejętności posłużą Waszej przyszłej pracy z uczniami. Nowe media i technologie, a także inne formy sztuk wizualnych są najlepszym narzędziem do tego, aby przekazywanie i zdobywanie wiedzy było przeżyciem jednocześnie inspirującym, ważnym i angażującym.

Z powodu dużego zainteresowania warsztatami rekrutacja została już zakończona. Zapraszamy do obejrzenia rezultatów projektu w ramach festiwalu "Made in Polin" 22 i 23 października.

 

 

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce

       
       

Partnerem projektu jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

       
       

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

       
       

Patroni medialni