Wydarzenie
21-24.07.2016

Muzeum POLIN na Światowych Dniach Młodzieży

grafika: Miejska Strefa Kultury

Muzeum na kółkach na Światowych Dniach Młodzieży w Warszawie

Unikatowa okazja, by spotkać podróżującą wystawę Muzeum POLIN w Warszawie. Muzeum na kółkach – interaktywna wystawa w przenośnym pawilonie – od 2014 roku odwiedza mniejsze miasta i wybrane festiwale w Polsce. Odpowiada na podstawowe pytania o kulturę i historię polskich Żydów, wspiera liderów i aktywistów zaangażowanych w ochronę lokalnego dziedzictwa żydowskiego. W ciągu roku wystawa odwiedzi jeszcze 24 miejscowości.

21-24 lipca, godz. 10.00-20.00, ul. Krakowskie Przedmieście, przy pomniku Adama Mickiewicza, wtęp wolny

Spacer:

Pamięć – spacer po Muranowie

Podczas spaceru po terenie dawnej żydowskiej Dzielnicy Północnej poszukamy nielicznych śladów jej istnienia, odwiedzimy miejsca upamiętnienia getta i poznamy unikatową koncepcję osiedla Muranów Południowy, zbudowanego z gruzów i na gruzach getta. Jak Muranów różni się od innych europejskich dzielnic zamieszkałych kiedyś przez Żydów i jaki może być charakter jego zmian w przyszłości?

Obowiązuje elektroniczna rezerwacja miejsc:

>>zarezerwuj miejsce 23 lipca

>> zarezerwuj miejsce 24 lipca

23 i 24 lipca, godz. 16.00, zbiórka przy ul. Krakowskie Przedmieście 21/23 (kino Kultura), udział bezpłatny, spacer w języku angielskim

Wystawa stała Muzeum POLIN

Bezpłatny wstęp do Muzeum POLIN na wystawę stałą „1000 lat historii Żydów polskich” za okazaniem identyfikatora Dni w Diecezjach ŚDM 2016 w godzinach otwarcia muzeum.

Miejska Strefa Kultury

Miejska Strefa Kultury została stworzona z myślą o mieszkańcach Warszawy, turystach i uczestnikach Dni w Diecezjach poprzedzających Światowe Dni Młodzieży. Od 20 do 24 lipca 2016 odbędą się tam liczne wydarzenia kulturalne, sportowe i społeczne. Ich wątkami przewodnimi będą miłosierdzie i solidarność oraz ukazanie ich roli w spuściźnie Jana Pawła II, historii i współczesności Polski oraz Warszawy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Informator Dni w Diecezjach ŚDM 2016 w wersji polskiej i angielskiej jest do pobrania na stronie:

http://www.sdm2016.warszawa.pl/files/Dni-w-Diecezjach-2016.pdf   

http://www.sdm2016.warszawa.pl/files/Warsaw-Guidebook-2016.pdf