Dla dzieci

Cykl warsztatów twórczych

Warsztaty twórcze
Warsztaty twórcze, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na warsztaty rodzinne, w czasie których pod kierunkiem artystów i animatorów kultury wspólnie z dziećmi zanurzymy się w świat sztuki. Poszukamy własnych form ekspresji, korzystając z ciekawych i niebanalnych technik oraz materiałów.  Na każdym spotkaniu powstanie samodzielnie wykonane dzieło, inspirowane m.in. zagadnieniami wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN.


Warsztaty odbywają się w soboty w godzinach 11.00-12.30. ​

Grupa wiekowa: 4-10 lat

Cena biletu rodzinnego 30 zł (1 dziecko + opiekunowie, każde następne dziecko + 10zł).

Bilety można kupić w kasie muzeum i na www.bilety.polin.pl.

Informacje: ukrolamaciusia@polin.pl, 22 47 10 303

 

HARMONOGRAM I OPISY WARSZTATÓW:
 

iMaciuś – w pierwszą sobotę miesiąca (04.03, 01.04, 06.05, 03.06)

Tym razem do twórczej pracy wykorzystamy nowe technologie. Będziemy projektować w wirtualnej przestrzeni, konstruować inteligentne maszyny i pojazdy. Łączyć zabawę z nauką programowania. Sprawdzimy do czego można wykorzystać technikę w muzeum. Warsztaty przygotowaliśmy we współpracy firmą Cortland zajmującą się rozwiązaniami dla edukacji opartymi na produktach Apple.
>>czytaj więcej

Ćwiczenia z widzenia – w drugą sobotę miesiąca (11.03, 8.04, 13.05, 10.06)

Zapraszamy do twórczej zabawy z obrazem i słowem. Będziemy oglądać dzieła sztuki dawnej i współczesnej oraz czytać wiersze. Jedno i drugie stanie się pretekstem do pracy z pastelą, drutem farbą czy gliną. Oswajać będziemy nowe pojęcia jak ekspresja, deformacja, czy linia horyzontu, ćwiczyć naszą uwagę, wrażliwość na kolor i fakturę. Spotkania dedykowane są  artystom żydowskiego pochodzenia. Poprowadzi je artystka plastyk, Katarzyna Jarnuszkiewicz.
>>czytaj więcej

Wzór na piękno – w trzecią sobotę miesiąca (18.03, 20.05, 17.06)

To cykl zajęć, na których tworzyć będziemy piękne, artystyczne przedmioty wykorzystując różne formy rękodzielnicze – wyplatanie, malowanie na szkle czy rzeźbę. Inspiracji poszukamy w znanych wszystkim opowieściach biblijnych, takich jak Stworzenie Świata czy Arka Noego, z których motywy pojawiają się w sztuce żydowskiej.
>>czytaj więcej

Stolarka dla dzikich dzieci – w ostatnią sobotę miesiąca (25.03, 22.04, 27.05, 24.06)

Mamy dla Was całą stertę drewna prosto z lasu! Deski, pniaczki, kłody, z których wspólnie zbudujemy drewniane projekty. Będziemy piłować, wiercić, szlifować i wybijać gwoździe! Poznamy różne gatunki drzew w najrozmaitszej postaci. W ramach warsztatów wykonamy: drewniane instrumenty, jakich używali klezmerzy, czyli wędrowni żydowscy muzycy, pojazdy, układanki oraz grające obrazki inspirowane motywami z Synagogi w Gwoźdźcu. Zajęcia przygotowane i prowadzone przez Dzikie Dzieci.
>>czytaj więcej

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

22.08.2016