Edukacja

Historia w soczewce

Warsztaty dla szkół w Muzeum POLIN. Na zdjęciu dziewczynka i chłopiec siedzą przy stole nad rozłożonymi starymi zdjęciami i coś do nich doklejają. W tle ściana z kolorowymi półeczkami-boksami.
Na zdjęciu dziewczynka i chłopiec siedzą przy stole nad rozłozonymi starymi zdjęciami i coś do nich doklejają. W tle ściana z kolorowymi półeczkami-boksami, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Wszyscy robimy zdjęcia, ale czy wiemy, jak wyglądał pierwszy aparat fotograficzny? Dlaczego ludzie na dawnych zdjęciach rodzinnych pozują tak sztywno? Jak wyglądało pierwsze selfie? Co fotografie mówią nam o losach żydowskich rodzin?

Odpowiedzi poszukamy na wystawie stałej, która pokazuje dziewiętnastowieczne studio fotograficzne Zalmana Kapłana w Szczuczynie. Podczas warsztatów uczniowie i uczennice uczą się rozróżniać medium fotograficzne od innych dziedzin sztuki, a także spróbują swoich sił w tworzeniu fotografii portretowej.

Możliwe terminy: poniedziałki, środy, czwartki, piątki godz. 10:15-12:15 lub 13:00-15:00

Miejsce warsztatu: Centrum Edukacyjne i wystawa stała, galeria Na żydowskiej ulicy

Miejsce zbiórki grupy: hol główny Muzeum POLIN (grupa oczekuje na edukatora)

Maksymalna liczba uczestników warsztatu: 30 osób

Cena biletów: 160 zł / grupa wraz z opiekunkami (opiekunami)

Rezerwacja: Rezerwacji należy dokonać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym warsztatem, wysyłając e-mail na adres: rezerwacje@polin.pl. W szczególnych sytuacjach losowych zastrzegamy sobie prawo odwołania zajęć lub zmiany ich tematu.

Załączniki:
24.08.2016