Dla dzieci

Warsztaty twórcze dla dzieci: Detektywi Sztuki

Karolina Rodanowicz ze Spotlight Kids

Zadaniem detektywów będzie zanurzenie się w świat sztuki różnych czasów, bliskich i dalekich kultur i ludzi. Poszukamy wspólnych mianowników. Będziemy rzucać pomysłami, odczytywać szyfry, a przede wszystkim ćwiczyć wyobraźnię. Forma naszych spotkań też będzie różna i często zaskakująca! Wykorzystamy do pracy wszystkie zmysły, spróbujemy wszelkich technik malarskich, odwołamy się do naszych emocji. Tematy kolejnych naszych spotkań to: przyjaźń, kolor, słońce, zwierzęta i sny.

Zajęcia przygotowane i prowadzone przez Karolinę Rodanowicz ze Spotlight Kids.

Grupa wiekowa: 6-10 lat

HARMONOGRAM I BILETY:
 

10 września 2016

Przyjaźń. Macie przyjaciół? Na pewno. A może nawet dwóch, albo trzech. Pomyślcie, kim oni dla Was są? Czy przyjacielem może być pies albo kot? A może nawet - książka? Poszukamy odpowiedzi na te pytania, szukając ich także wśród twórczości artystów współczesnych i dawnych. Postaramy się stworzyć własne dzieło opowiadające o naszych przyjaźniach.
>>kup bilet

8 października 2016

Kolor. To złudzenie, światło, na dodatek każdy z nas widzi i czuje kolory inaczej. Trudno wyobrazić sobie świat bez koloru- chociaż w świecie sztuki zdarzają się twórcy zanurzeni w świecie czerni i bieli. Zastanowimy się właśnie nad tym, jak każdy z nas odczuwa kolor, jak kolor wykorzystuje przyroda, stworzymy własne kolory używając różnych technik do ich mieszania.
>>kup bilet

12 listopada 2016

Słońce. Symbolem słońca jest koło, podstawowa forma geometryczna. Co jeszcze możemy zobaczyć w tak prostym znaku? Jak symbol słoneczny zmieniał się w różnych kręgach kulturowych? Spróbujemy porównać różne kształty, które prowadziły do powstania wiele mówiących, opisujących świat i życie symboli. Na tej podstawie stworzymy swój własny znak Słońca.
>>kup bilet

10 grudnia 2016

Zwierzęta. Odkąd człowiek stał się człowiekiem, próbuje podporządkować sobie siły przyrody, w tym również zwierzęta. Jednocześnie najwcześniejsze rysunki jakie odkryto – na skale w jaskini- przedstawiają właśnie zwierzęta. Przedstawienia zwierząt są też obecne w każdym rodzaju sztuki i w każdej kulturze. My podejmiemy próbę stworzenia całego stada Wolnych Stworzeń, rysując je na siedem różnych sposobów.
>>kup bilet

14 stycznia 2016

Sny. Co jest piękne? Moje sny, bo nie są prawdziwe. Ale czy piękno jest tylko snem? Dlaczego sen miałby być mniej prawdziwy, niż to, widzimy przed sobą teraz? Artyści bardzo często wykorzystują sny jak podpowiedzi podczas swojej pracy. A może po prostu śnią na jawie? Spróbujemy skomponować i namalować sen.
>>kup bilet

Ideą Spotlight Kids jest przybliżenie sztuki współczesnej jako sposobu opowiadania o sobie światu. Artyści wyrażają się świadomie, dzieci robią to intuicyjnie.

Ośmielamy dzieci do wyrażania swoich uczuć i wrażeń, tak żeby nie bały się nowych doświadczeń, żeby wiedziały, że każdy ma coś ciekawego do opowiedzenia, że można się potknąć, zawahać, że to oznacza, że dzieje się coś ciekawego, nieznanego, że bez popełniania błędów nie uda nam się stworzyć niczego nowego.  Przedstawiając dzieciom artystów i pracując razem sprawiamy, że w sposób naturalny dzieci uczestniczą w procesie twórczym, który dany artysta proponuje, dotykają razem z nim nowych obszarów rzeczywistości, robiąc coś wspólnie, zyskują doświadczenie, które, jak każde prawdziwe przeżycie, zmienia nas i buduje. Dlatego ważna jest jakość tego doświadczenia, jego moc. Bo tylko dobra myśl może zmieniać świat. Na dobre.

www.spotlightkids.pl

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

07.09.2016