Dla dzieci

Warsztaty twórcze dla dzieci: Rodzinny Klub Filmowy

Fundacja Generator

Zapraszamy do klubu dla dzieci, rodziców i dziadków, w którym wspólnie oglądamy filmy, a po nich dyskutujemy i dzielimy się tym, co przyniosły nam filmowe opowieści. Obejrzane historie posłużą nam do lepszego poznawania otaczającego świata - różnorodności jego mieszkańców, kultur, religii czy obyczajów. Ich bohaterowie zainspirują nas do otwierania się na Inność i do pozytywnej zmiany w duchu tolerancji i empatii.


Pojawiamy się z wizytą „U Króla Maciusia”, bo bliskie nam słowa Janusza Korczaka: „Nie to ważne w co się bawić, a jak i co się przy tym myśli i czuje. Można rozumnie bawić się lalką, a głupio i dziecinnie grać w szachy. Można ciekawie i z fantazją bawić się w straż, pociąg, polowanie, w Indian, a bezmyślnie czytać książki." Filmy w Rodzinnym Klubie Filmowym traktujemy nie tylko jako rozrywkę, ale też narzędzie do lepszego rozumienia innych i samych siebie. Wierzymy, że spotkania przed ekranem mogą dostarczyć nam wzruszeń i emocji, ale też bardziej długotrwałych korzyści i inspiracji do wprowadzania zmian na lepsze w naszym życiu i otoczeniu. 

Spotkania w Rodzinnym Klubie Filmowym poprowadzą doświadczeni edukatorzy filmowi i psychologowie związani z Fundacją Generator od lat popularyzującą filmoterapię. Podczas warsztatów towarzyszących filmowym seansom zaproponują uczestnikom dyskusje i ćwiczenia, mające za cel rozwijanie potencjału filmów w programie, wśród których opowieści o naszym wielobarwnym świecie, potrzebie akceptacji i zrozumienia, przełamywaniu stereotypów i występowaniu w obronie słabszych. Zapraszamy!

Grupa wiekowa: 6-10 lat

HARMONOGRAM I BILETY:
 

29 października 2016

Tylko razem
"Zupa z kamieni", reż. Clementine Robach, 7 min

Żeby ją przygotować wystarczy garnek, bardzo duży wody i kamienie. Tylko jak to smakuje? Mieszkańcy miasteczka zwierząt nurkują w swoich spiżarniach i każdy dorzuca do wspólnego kotła coś co zupę z kamienia czyni wspaniałym posiłkiem. Warsztat po filmie poświęcimy współdziałaniu, współpracy i otwartości na innych.
>>kup bilet


26 listopada 2016

Tylko razem
„Komunia Hanny Cohen” reż. Shimmy Marcus, 14 min 

Wesoła i lekka historia dziewczynki, która pomimo żydowskiego pochodzenia, dołącza do katolickich dzieci podczas Pierwszej Komunii. Warsztat po filmie poświęcimy przyjaźni i tolerancji w świecie pełnym odmienności.
>>kup bilet


28 stycznia 2017

Z tobą mogę więcej
"Bracia" reż. Hilt Lochten, 15min 

Historia wielkiej miłości i przyjaźni pomiędzy dwójką braci: 11-letnim Rino i 9-letnim Nikiem. Młodszy jeździ na wózku. Warsztat poświęcimy rozbudzaniu wrażliwości i empatii młodych ludzi oraz przełamywaniu stereotypów w podejściu do osób w innej sytuacji życiowej.
>>kup bilet

Uwaga: Tytuły filmów mogą się zmienić!


Fundacja Generator od 2008 roku z powodzeniem włącza film do promocji wiedzy, psychoedukacji i kształtowania postaw dzieci i dorosłych. W ramach swej misji Fundacja organizuje spotkania z filmem i psychologią, tworzy narzędzia do pracy wychowawczej i edukacyjnej z filmem (scenariusze lekcji wychowawczych, pakiety filmów, teksty eksperckie), organizuje szkolenia i spotkania networkingowe. Jej pierwszy i najbardziej znany projekt „Kinoterapia” stał się pozytywnym bodźcem do rozwoju filmoterapii w Polsce i pozwolił na opracowanie profesjonalnych narzędzi do tego typu pracy (listy filmów oraz opisy metody udostępnione na stronie www.kinoterapia.pl). Jej kolejne projekty to: cykl pokazów Kina Letniego „Mózg podejrzany” w Centrum Nauki Kopernik poświęcony badaniom nt. ludzkiego mózgu, festiwal „Na szczęście film” realizowany w partnerstwie z Katedrą Psychologii Pozytywnej SWPS oraz ogólnopolskie warsztaty dla dzieci „Mój Przyjaciel Film”. Obecnie Fundacja rozwija dwa dodatkowe działania: pakiet filmów krótkometrażowych dla nauczycieli „Filmowe Lekcje Wychowawcze” oraz „Rodzinny Klub Filmowy”, czyli pokazy filmów dla dzieci, młodzieży i rodziców połączone z warsztatami i dyskusjami. Więcej informacji na stronach: www.kinoterapia.pl oraz projekcje.edu.pl.

 

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

07.09.2016