Dla dzieci

Warsztaty twórcze dla dzieci: Stolarka dla dzieci

Wióry lecą – stolarka dla kobiet i nie tylko

Będziemy dłubać w drewnie i dzielić się tą frajdą z innymi. Zachęcimy Was do majsterkowania i realizowania własnych pomysłów na drewniane dodatki i prezenty. Nauczymy korzystania z tradycyjnych i nowoczesnych narzędzi, i pomożemy stworzyć drewniane projekty. Na kolejnych zajęciach wykonamy: okręty, bujaki, tabliczki z imieniem, roboty ze ścinków.

Zajęcia przygotowane i prowadzone przez Wióry lecą – stolarka dla kobiet i nie tylko.

Grupa wiekowa: 6-10 lat

HARMONOGRAM I BILETY:
 

17 września 2016

Wypłyniecie z nami na głębokie wody własnoręcznie wykonanymi okrętami? Nauczymy się nadawać desce pożądany kształt, będzie okazja do poszlifowania, powiercenia a na koniec pomalowania, olejowania czy powoskowania. Z zajęć wyjdziemy z gotowymi okręty pod wybraną banderą.
>>kup bilet

15 października 2016

Lubicie się bujać, huśtać i łapać równowagę? Bujawka własnej roboty może stać się ulubionym sprzętem do zabawy w Waszym pokoju. Będziemy mieli okazję nauczyć się łączyć drewno na wkręty, nanosić pomiary i szlifować swoje kawałki drewna.
>>kup bilet

19 listopada 2016

Własny pokój, własne łóżko, własny kąt warto dobrze oznaczyć i podpisać własnym imieniem. Zaprojektujemy i wykonamy wspólnie drewniane tabliczki gotowe do powieszenia na drzwiach lub wbicia na podwórku. A może będą chętni do wykonania tabliczki w języku hebrajskim? Jak to zrobić – dowiecie się U króla Maciusia.
>>kup bilet

17 grudnia 2016

Drewniane roboty – to może być coś ekstra! Praca z drewnem, jak każde inne rzemiosło wymaga szacunku dla materiałów, z którymi się pracuje. Efektem ubocznym pracy stolarskiej jest powstawanie dużej ilości mniejszych i większych ścinków, które szkoda wyrzucić, a palić w kominku można nimi tylko zimą. Pozostałą część roku służą nam do realizowania różnych drewnianych fantazji, na przykład stworków, robotów czy postaci z ulubionych bajek. Na warsztatach będziemy łączyć ze sobą różne fragmenty drewna, z których powstanie gromada robotów.
>>kup bilet

21 stycznia 2017

Posiadanie własnoręcznie wykonanego przedmiotu jest bardzo przyjemne. Przekonamy się o tym, kiedy do domu przyniesiemy wykonane na warsztatach malowane zwierzaki. Będą na pewno stanowiły one prawdziwy skarb w naszej zabawkowej kolekcji. 
>>kup bilet

Wióry lecą – stolarka dla kobiet i nie tylko to grupa rzemieślników- artystów i animatorów zajmującą się uczeniem stolarki, renowacji mebli, tapicerki i szycia. Wióry prowadzą własną stolarnię na warszawskim Mokotowie. Proponują warsztaty dla kobiet, dzieci i nie tylko. Prezentują i sprzedają własne wyroby. 

wioryleca.wordpress.com

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

07.09.2016