Muzeum

"Żydowska Warszawa" w finale Lovie Awards

fot. lovieaward.eu

Miło nam poinformować, że platforma "Żydowska Warszawa" (warsze.polin.pl) znalazła się w finale Lovie Awards, w kategorii Websites: Schools & Education.


Czekamy na wyniki obrad jury, a tymczasem trwa również głosowanie użytkowników.

Każdy z nas może głosować do 22 września, wystarczy KLIKNĄĆ TUTAJ >>

>> Zachęcamy do głosowania na "Żydowską Warszawę"!

Lovie Awards jest prestiżowym i unikalnym w skali europejskiej konkursem organizowanym przez The International Academy of Digital Arts and Sciences. Nagrody przyznawane są za najbardziej kreatywne, innowacyjne prace stworzone w internecie – strony internetowe, kampanie reklamowe online, spoty, aplikacje mobilne, social media.

Na multimedialnej platformie „Żydowska Warszawa” stworzonej przez Muzeum POLIN, dzisiejsze miasto współistnieje z miastem, którego już nie ma. Opowiadają o nim jego dawni i dzisiejsi mieszkańcy. To pierwsze tak kompleksowe narzędzie dla osób, które chciałyby zwiedzić stolicę Polski, szukając śladów mieszkających tu Żydów.
Teraz jest to proste - można to zrobić, spacerując z aplikacją mobilną lub siedząc przed ekranem komputera w dowolnym miejscu na świecie. Przenieść się w czasie do epoki Abrahama Sterna, Pauliny Appenszlak lub Antoniego Słonimskiego, albo ruszyć na zupełnie współczesną wędrówkę po ulicach, które zmieniły wygląd, a niekiedy również nazwę i przebieg.

Platforma "Żydowska Warszawa" dostępna jest bezpłatnie, w języku polskim i angielskim, wraz z aplikacją mobilną.

 

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

 

21.09.2016