Edukacja
W drugą sobotę miesiąca (11.03, 8.04, 13.05, 10.06)

Ćwiczenia z widzenia

Ćwiczenia z widzenia
Ćwiczenia z widzenia, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy do twórczej zabawy z obrazem i słowem. Będziemy oglądać dzieła sztuki dawnej i współczesnej oraz czytać wiersze. Jedno i drugie stanie się pretekstem do pracy z pastelą, drutem farbą czy gliną. Oswajać będziemy nowe pojęcia jak ekspresja, deformacja, czy linia horyzontu, ćwiczyć naszą uwagę, wrażliwość na kolor i fakturę. Spotkania dedykowane są  artystom żydowskiego pochodzenia. Poprowadzi je artystka plastyk, Katarzyna Jarnuszewicz.


11 marca 2017

Na najbliższych zajęciach zaczniemy od przypomnienia zabawnego wiersza, w którym dialog prowadzą warzywa - w finale składniki jarzynowej zupy! Czy z warzyw można zbudować obraz? Odpowiemy sobie na to pytanie, poznając zaskakujące przykłady malarskie i tworząc własne dzieło.
Technika: mokry i suchy pastel

Bilety >>

8 kwietnia 2017

Świat samych chudzielców - Malarz Amedeo Modigliani i rzeźbiarz Alberto Giacometti. Pierwszy był malarzem, drugi rzeźbiarzem. Jeden pracował na płaszczyźnie, drugi w przestrzeni. Obejrzymy ich prace i zastanowimy się, co w nich jest wspólnego. Poznamy magiczne słowo: interpretacja i proporcja i stworzymy własną rzeźbę.
Technika: Lepimy rzeźbę z modeliny, wykorzystując uprzednio skonstruowane przez nas rusztowanie z drutu

Bilet >>

13 maja 2017

Wielcy ekscentrycy współczesnej architektury. Poznamy architekta Daniela Libeskinda i jego nowatorskie realizacje: apartamentowce, pawilony, bramy i muzea. Zastanowimy się na czym polega ich wyjątkowość. Sami również spróbujemy zaprojektować dom, stadion lub most… o jakim się jeszcze nikomu nie śniło!
Technika: kolaż (kolorowe czasopisma i papiery)

Bilet >>

10 czerwca 2017

Pion, poziom …. i co dalej - czyli o architekturze…. i nie tylko. Codziennie przemierzamy ulice naszego miasta, mijając kolejne fasady budynków. Przyjrzymy się, jak projektowali kamienice dwaj przedwojenni architekci: Jerzy Gelbart i Roman Sygalin, aby ich fasady były atrakcyjne dla przechodnia. Przyozdobimy wymyśloną przez nas architekturę muralem, czyli wielkim, barwnym malowidłem!
Technika: czarny tusz, mokry pastel

Bilet >>