Edukacja
W trzecią sobotę miesiąca (18.03, 20.05, 17.06)

Wzór na piękno

Wzór na piękno
Wzór na piękno, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

"Wzór na piękno" to cykl zajęć, podczas których tworzyć będziemy piękne, artystyczne przedmioty, wykorzystując różne formy rękodzielnicze – szycie i plecenie, ceramikę, czy malowanie na szkle. Inspiracji poszukamy w znanych wszystkim opowieściach biblijnych, takich jak: Stworzenie Świata czy Arka Noego, z których motywy pojawiają się często także w sztuce żydowskiej.


18 marca 2017

Kto był pierwszy na świecie? Stworzenie świata. Jak wyglądali Adam i Ewa? Podobno Bóg ulepił ich z gliny. Na warsztatach poznamy technikę konstruowania formy i techniki rzeźbiarskie, a także wykonamy swoje postaci z masy plastycznej.

Bilety >>

20 maja 2017

Czy Noe lubił zwierzęta? Tak, zaprosił wszystkie na Arkę. Na warsztatach poznamy podstawy funkcjonowania teatru lalek, a także wykonamy własne lalki i odegramy nimi przedstawienie.

Bilety >>

17 czerwca 2017

Jaki kolor miała Świątynia Jerozolimska? Była żółta czy piaskowa? Niestety nie wiemy, bo nie przetrwała do naszych czasów. Na warsztatach poznamy historię króla Salomona i Świątyni Jerozolimskiej, a także techniką malowania na szkle wykonamy kolorowe panoramy Jerozolimy.

Bilety >>