Ogłoszenie
14.02.2017

Oferta pracy: Pracownik Merytoryczny Działu Zbiorów

Muzeum Historii Żydów Polskich poszukuje do zespołu osoby na stanowisko:

Pracownik Merytoryczny Działu Zbiorów

Miejsce pracy: Warszawa

Nr referencyjny: DZB/PMDZ

Opis stanowiska Pracownik Merytoryczny Działu Zbiorów

Naszą muzealną kolekcję budujemy od 2006 roku, pozyskując obiekty przez zakup oraz w ramach Programów Zbierania Pamiątek w Polsce i w Izraelu. Posiadamy bogaty i zróżnicowany zbiór ponad czterech tysięcy muzealiów związanych z dziedzictwem żydowskim. Naszym zadaniem jest zapewnienie zbiorom prawidłowych i bezpiecznych warunków przechowywania, ich inwentaryzacja, konserwacja, digitalizacja oraz opracowanie naukowe.

Jeśli podzielasz naszą pasję do pracy ze zbiorami muzealnymi, cenisz sobie bezpośredni kontakt z ludźmi i chcesz rozwinąć zawodowe doświadczenie w pracy w muzeum, to czekamy na Twoją aplikację.

Podstawowe obowiązki:

  • opieka nad programem współpracy z Darczyńcami zbiorów,
  • prowadzenia spraw dotyczących pozyskiwania zbiorów,
  • wdrożenie i rozwój muzealnego systemu ewidencyjnego,
  • ewidencyjne opracowywanie zbiorów, prowadzenie badań nad pochodzeniem zbiorów, przygotowywania informacji dotyczących zbiorów,
  • udział w programach i projektach związanych z realizacją wystaw czasowych, działalnością naukową i badawczą, w tym przygotowywanie dokumentacji formalnej,
  • budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z Darczyńcami.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe na poziomie minimum magistra nauk humanistycznych (preferowane historia, historia sztuki, kulturoznawstwo, archiwistyka),
  • doświadczenie na podobnym stanowisku pracy minimum 2 lata,
  • doświadczenie w ewidencjonowaniu i opracowywaniu zbiorów muzealnych lub archiwalnych,
  • znajomość zasad bezpieczeństwa i ochrony zbiorów,
  • znajomość podstawowych wymogów konserwatorskich, pozyskiwania zbiorów, ewidencjonowania oraz przepisów prawnych dotyczących ruchu obiektów,
  • dobra znajomość języka angielskiego, oraz drugiego języka mile widziany: j. hebrajski, jidysz, niemiecki, francuski lub rosyjski,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel
  • umiejętność pracy samodzielnej oraz pracy w zespole,
  • umiejętność planowania i organizowania pracy własnej, samodzielność oraz zaangażowanie w przydzielone zadania,
  • dokładność, skrupulatność w wykonywaniu powierzonych obowiązków,
  • wysoka kultura osobista i wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne (otwartość, empatia, komunikatywność).

Mile widziane:

  • znajomość systemów elektronicznej ewidencji muzealiów,
  • podyplomowe studia muzealnicze lub archiwistyczne,
  • wiedza o historii i kulturze Żydów polskich.

Oferujemy:

  • umowę o pracę,
  • pracę w kilkuosobowym zaangażowanym zespole,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • nowoczesne miejsce pracy w atrakcyjnej lokalizacji.

CV prosimy przesyłać na adres.: rekrutacja@polin.pl do dnia 26.02.2017. W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny: DZB/PMDZ.

Informujemy, że z wybranymi na podstawie otrzymanych aplikacji kandydatami/kandydatkami skontaktujemy się do dnia 06.03.2017 r.

Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Historii Żydów Polskich dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2015 roku, poz. 2135 z późn. zm.)".