Oferta pracy: Specjalistka/Specjalista ds. Współpracy z Mediami

Muzeum Historii Żydów Polskich poszukujemy do zespołu osoby na stanowisko:

Specjalistka/Specjalista ds. Współpracy z Mediami

Miejsce pracy: Warszawa

Nr referencyjny: DK/SWM

Opis stanowiska Specjalistka/Specjalista ds. Współpracy z Mediami

Podstawowe obowiązki:

  • prowadzenie promocji medialnej bieżących projektów,
  • budowanie i utrzymywanie kontaktów z mediami polskimi i zagranicznymi oraz wysyłka informacji prasowych, zaproszeń, przyjmowanie, rejestrowanie i obsługa zapytań oraz zarządzenie procesem akredytacji,
  • redagowanie komunikatów i informacji prasowych,
  • koordynacja i organizacja wydarzeń dla mediów (konferencji prasowych, briefingów, wywiadów i indywidualnych spotkań z dziennikarzami),
  • koordynacja nagrań filmowych, telewizyjnych oraz sesji zdjęciowych na terenie muzeum,
  • organizowanie indywidualnych wizyt dziennikarzy oraz wywiadów z ekspertami,
  • organizowanie wizyt grupowych dziennikarzy (presstoury, wizyty studyjne itp.), w tym wizyt VIP, we współpracy z Biurem Obsługi Klientów,
  • udostępnianie mediom materiałów wizualnych,
  • monitorowanie mediów
  • prowadzenie i aktualizowanie bazy danych przedstawicieli mediów polskich i zagranicznych,
  • prowadzenie i aktualizacja informacji na stronie internetowej w zakładce "Dla Mediów".

Wymagania:

  • ukończone studia wyższe mile widziane z zakresu komunikacji lub dziennikarstwa,
  • min. roczne doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • doświadczenie we współpracy z mediami,
  • znajomość rynku medialnego,
  • doświadczenie w pisaniu tekstów,
  • umiejętność tworzenia informacji i komunikatów prasowych,
  • bardzo dobra znajomość jęz. angielskiego poziom min. C1,
  • bardzo dobra znajomość MS Office,
  • bardzo dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole,
  • sumienność, systematyczność,
  • komunikatywność, asertywność.

Mile widziane:

  • doświadczenie w pracy w instytucjach kultury,
  • wiedza na temat kultury i historii Żydów polskich.

Oferujemy:

  • umowę o pracę
  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole w instytucji o międzynarodowej renomie,
  • możliwość udziału w ciekawych projektach,
  • możliwość rozwoju zawodowego.

CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@polin.pl do dnia 18.04.2017. W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny: DK/SWM

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi na podstawie otrzymanych aplikacji kandydatkami / kandydatami.

Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Historii Żydów Polskich dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2015 roku, poz. 2135 z późn. zm.)."