Edukacja

10-14.07.2017

Kurs dla nauczycieli i pedagogów "Postawy wobec przemocy"

fot. Magda Starowieyska

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i kampania HejtStop zapraszają na kurs dla nauczycieli i pedagogów "Postawy wobec przemocy", który odbędzie się w dniach 10-14 lipca 2017.


W jaki sposób można reagować, gdy spotykamy się ze stereotypami, uprzedzeniami lub dyskryminacją? Jak przeciwdziałać mowie nienawiści? Jak uczyć o wielokulturowości i prawach człowieka?

Wszystkim tym zagadnieniom przyjrzymy się w trakcie intensywnego, pięciodniowego kursu skierowanego do nauczycieli, metodyków nauczania i pedagogów.  Uczestnicy i Uczestniczki wezmą udział w szeregu spotkań, które pozwolą rozszerzyć wiedzę oraz kompetencje związane z rozpoznawaniem dyskryminacji a także z reagowaniem na mowę nienawiści. Na program kursu będą składały się: warsztaty antydyskryminacyjne, spotkania poświęcone mowie nienawiści i sposobom reagowania na nią, warsztaty o wielokulturowości w przestrzeni miejskiej i możliwościom wykorzystania „miasta” w edukacji oraz spotkania metodyczne poświęcone narzędziom edukacji antydyskryminacyjnej.

>> Wstępny program kursu

Zajęcia odbywają się w siedzibie Muzeum POLIN (ul. Anielewicza 6, Warszawa). Dla osób spoza Warszawy przewidziane jest pokrycie kosztów dojazdów oraz noclegu. Organizator zapewnia też częściowe wyżywienie podczas szkolenia.

 

Partner kursu

Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe. Polsko-norweskie działania bilateralne w 2017 roku”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię oraz z budżetu Państwa. 

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org

29.05.2017