Wydarzenie
zgłoszenia do 27.10.2017

"Zbliżenie na Muranów" - konkurs na reportaż

Konkurs "Zbliżenie na Muranów"
fot. materiały prasowe

Serdecznie zapraszamy uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie inspirowanym Muranowem - dzielnicą wyjątkową na mapie Warszawy. Wzniesiona na gruzach i z gruzów była miejscem niewyobrażalnej tragedii. Jest pomnikiem pamięci, miejscem bogatym w historię, niegdyś pełną folkloru, różnorodności, tradycji i wyznań. Jak wygląda Muranów dziś? Jak żyje się tam jego mieszkańcom?


Zachęcamy do spojrzenia na dzisiejszy Muranów i poszukania interesujących tematów, historii i ciekawych miejsc czy do spaceru szlakiem muranowskich murali bądź podążenia śladami przeszłości, szukając pamiątek, wspomnień, ludzi – świadków historii. Od współorganizatorów konkursu otrzymacie niezbędną pomoc i wsparcie. Idzie wiosna, więc aura będzie Wam sprzyjać. Powodzenia!

Kilka słów o konkursie:

Praca filmowa lub fotograficzna może mieć dowolny wyraz artystyczny z zachowaniem jej reportażowego charakteru. Praca nie może naruszać praw innych osób, praw autorskich, praw pokrewnych, dóbr osobistych ani też być nośnikiem treści naruszających dobre obyczaje lub prawo. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie, który dostępny jest do pobrania poniżej lub w sekretariacie konkursu. Konkurs organizowany jest przez Państwowe Ognisko Artystyczne przy współpracy z Biurem Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy, Centrum Edukacji Artystycznej, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Stacja Muranów”, oraz pod patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Ważne informacje:

 • Termin składania/nadsyłania prac upływa 26 października 2017 roku (decyduje data wpłynięcia pracy).
 • Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród w konkursie obędzie się 9 listopada 2017 roku w siedzibie Państwowego Ogniska Artystycznego w Warszawie.
 • Praca wraz z formularzem zgłoszeniowym powinna zostać przesłana pocztą elektroniczna na adres: art._ognisko@poa.waw.pl, lub dostarczona osobiście do sekretariatu POA, ul. Nowolipki 9b.
Załączniki:
 • Karta uczestnika konkursu "Zbliżenie na Muranów" 2017
  Pobierz plik 145 KB / MSWORD
 • Karta zgłoszenia pracy do konkursu "Zbliżenie na Muranów" 2017
  Pobierz plik 40.5 KB / MSWORD
 • Informacje o konkursie oraz regulamin konkursu
  Pobierz plik 153.11 KB / PDF