Dla dzieci

„Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty”

W dniach od 18 czerwca do 4 września 2016 roku, już po raz szósty, zapraszamy rodziny z dziećmi na wakacyjną przygodę z międzymuzealną grą „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty”. Tym razem zabawa została poświęcona „Smakom Warszawy”. Dzięki przygotowanym zadaniom gracze mogą zdobyć wiedzę o kulinarnych tradycjach naszego miasta. Będzie to też okazja do poznania „smaczków” stołecznego życia i wysmakowanych miejsc na mapie Warszawy.

Zabawa realizowana jest przez Muzeum Powstania Warszawskiego we współpracy z warszawskimi instytucjami kultury oraz muzeami z Legionowa, Sulejówka i Żyrardowa. Na jej potrzeby stworzyliśmy stronę internetową www.razdwatrzywarszawiak.pl, z której za darmo można pobrać karty zadań. Znajdują się na nich łamigłówki i ciekawostki dotyczą historii naszego miasta. Gracze po wydrukowaniu kart zaczynają zabawę udając się do współtworzących projekt placówek. Na wszystkie rodziny, które poprawnie wykonają zadania w wymaganej liczbie instytucji czekają nagrody. Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy. Ponadto w minionym roku portal czasdzieci.pl nagrodził grę Złotym Słonecznikiem 2015.  

 

Na wspólną zabawę zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego oraz współorganizatorzy:

Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”,

Dom Spotkań z Historią,

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy,

Miejski Ogród Zoologiczny,

Muzeum Gazownictwa,

Muzeum Geologiczne PIG-PIB,

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN,

Muzeum Historyczne w Legionowie,

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego,

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku,

Muzeum Łazienki Królewskie,

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie,

Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie,

Muzeum Narodowe,

Muzeum Niepodległości,

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie,

Muzeum Pragi, Muzeum Sztuki Nowoczesnej,

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina,

PAN Muzeum Ziemi w Warszawie,

Stacja Muzeum,

Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential,

Zamek Królewski w Warszawie.