Edukacja

Nagrody im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata" - zgłoszenia do edycji 2017

Jesteś nauczycielem / nauczycielką i uczysz szacunku dla innych? Zgłoś się do Nagrody im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata". Nabór trwa do 30 września. 


Nagroda im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata" przyznawana jest od 2006 roku nauczycielom / nauczycielkom, którzy:

  • uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych,
  • odgrywają ważną rolę w szkole i społeczności lokalnej,
  • realizują konkretne projekty i działania angażujące dzieci oraz młodzież,
  • ze swoimi działaniami wychodzą poza standard szkolny.

Nabór zgłoszeń trwa do 30 września 2017 roku i jest prowadzony wyłącznie drogą elektroniczną. Program nagrody prowadzi Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nagroda wynosi 15 000 zł.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i FAQ. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Małgorzata Leszko, malgorzata.leszko@ceo.org.pl, (22) 659-62-03, wew. 128.  

Celem nagrody jest upamiętnienie Ireny Sendlerowej – działaczki społecznej, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, która w czasie II wojny  światowej uratowała ponad dwa tysiące żydowskich dzieci. Nagroda powstała z myślą o wspieraniu nauczycieli, którzy w swojej pracy z uczniami oraz członkami lokalnych społeczności kierują się wartościami bliskimi Irenie Sendlerowej: tolerancją, szacunkiem wobec odmienności, odpowiedzialnością za innych i odwagą.