Wystawy

Zobacz wystawę stałą

Czy marzyliście kiedyś o podróżach w czasie? O poznawaniu sekretnych historii, które zdarzyły się przed wiekami? Jeśli tak – to macie ku temu świetną okazję! Zapraszamy Was do wędrówki przez tysiąc lat, w sercu Warszawy w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.  

Wystarczy kilka godzin, wolne popołudnie lub weekend, by odkryć wielobarwny świat kultury i historii Żydów polskich. Kim był tajemniczy Ibrahim Ibn Jakub? Co łączyło Kazimierza Wielkiego z piękną Esterką? Jak 400 lat temu drukowano książki? Po co uczniowie jesziwy nalewali sobie wody do butów?

To tylko kilka spośród setek historii, które czekają na naszej wystawie stałej, żebyście je odkryli. To opowieści, zabytki, multimedia i rekonstrukcje prezentujące życie Żydów polskich od średniowiecza po czasy współczesne. Dlatego właśnie Muzeum POLIN nazywamy „muzeum życia”.

Żydowskie życie tętniło w sztetlach - małych miasteczkach (koniecznie zerknijcie do karczmy i tradycyjnego domu!), ale także w miejskich modnych kawiarniach (może chcecie nauczyć się tańczyć tango?). Na wystawie nie może też zabraknąć synagogi – podziwianej przez wszystkich naszych zwiedzających bajecznie kolorowej drewnianej repliki synagogi z Gwoźdźca.

Bilety na wystawę możecie kupić w każdej chwili przez internet i w kasach.

Zaplanuj wizytę tak, jak lubisz: proponujemy zwiedzanie indywidualne lub grupowe, z przewodnikiem, audioprzewodnikiem lub zupełnie na własną rękę. Warto także przyjść z dziećmi.

Oprócz wystawy proponujemy także szereg wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych: koncerty, debaty, spektakle i wykłady. Sprawdź program wydarzeń >>

 

Partner

Patroni medialni muzeum: Zwierciadło, Sens, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane 24, TOK FM, AMS, Newsweek, Viva!, Tygodnik Powszechny, Nasze Miasto, Lavie, Warsaw Insider, Empik, DESA, Onet.