Edukacja

SZKOŁA PODSTAWOWA 1-3 Dzieci i ryby głosu nie mają? O prawach dziecka i Januszu Korczaku

Dzieci i ryby głosu nie mają? O prawach dziecka i Januszu Korczaku - w sali z białymi ścianami stoi grupa dzieci. Na pierwszym planie dziewczynka w białej bluzce, która żywiołowo gestykuluje i coś tłumaczy.
Opis: w sali z białymi ścianami stoi grupa dzieci. Na pierwszym planie dziewczynka w białej bluzce, która żywiołowo gestykuluje i coś tłumaczy, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Znane powiedzenie głosi, że "dzieci i ryby głosu nie mają"… A jak jest naprawdę? W czasie warsztatów zaprosimy dzieci do różnych zabaw, dzięki którym dowiedzą się o swoich podstawowych prawach.

Uczniowie i uczennice poznają też niezwykłą postać Janusza Korczaka, atmosferę Domu Sierot i panujące w nim zasady. Na wystawie o międzywojennej Polsce rozwiążą zagadki, a w sali każde dziecko wykona artystyczną tabliczkę z wybranym przez siebie prawem dziecka.

Słowa kluczowe: prawa dziecka, pedagogika korczakowska, międzywojenna Polska

Możliwe terminy: poniedziałki, środy, czwartki, piątki godz. 10:15-12:15 lub 13:00-15:00

Miejsce warsztatu: Centrum Edukacyjne i wystawa stała, galeria Na żydowskiej ulicy

Miejsce zbiórki grupy: hol główny Muzeum POLIN (grupa oczekuje na edukatora)

Maksymalna liczba uczestników warsztatu: 30 osób

Cena biletów: 160 zł / grupa wraz z opiekunkami (opiekunami)

Rezerwacje: Rezerwacji należy dokonać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym warsztatem, wysyłając e-mail na adres: rezerwacje@polin.pl. W szczególnych sytuacjach losowych zastrzegamy sobie prawo odwołania zajęć lub zmiany ich tematu.

02.08.2017