Edukacja

SZKOŁA PODSTAWOWA 4-6: Dzieci i ryby głosu nie mają? O prawach dziecka i Januszu Korczaku

Dzieci i ryby głosu nie mają? O prawach dziecka i Januszu KorczakuDzieci i ryby głosu nie mają? O prawach dziecka i Januszu KorczakuDzieci i ryby głosu nie mają? O prawach dziecka i Januszu KorczakuDzieci i ryby głosu nie mają? O prawach dziecka i Januszu KorczakuDzieci i ryby głosu nie mają? O prawach dziecka i Januszu KorczakuDzieci i ryby głosu nie mają? O prawach dziecka i Januszu KorczakuDzieci i ryby głosu nie mają? O prawach dziecka i Januszu KorczakuDzieci i ryby głosu nie mają? O prawach dziecka i Januszu Korczaku
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Znane powiedzenie głosi, że „dzieci i ryby głosu nie mają”… A jak jest naprawdę?


W czasie warsztatów zaprosimy dzieci do różnych ćwiczeń, dzięki którym przyjrzą się swoim podstawowym prawom. Poznają też niezwykłą postać Janusza Korczaka i sięgną po redagowany przez dzieci i Starego Doktora pismo Mały Przegląd.  Rozwiązując zagadki na wystawie stałej, odkryją barwną kulturę lat międzywojennych.  

Słowa kluczowe: prawa dziecka, pedagogika korczakowska, międzywojenna Polska

Możliwe terminy: poniedziałki, środy, czwartki, piątki godz. 10:15-12:15 lub 13:00-15:00

Miejsce warsztatu: Centrum Edukacyjne i wystawa stała, galeria Na żydowskiej ulicy

Miejsce zbiórki grupy: hol główny Muzeum POLIN (grupa oczekuje na edukatora)

Maksymalna liczba uczestników warsztatu: 30 osób

Cena biletów: 150 zł / grupa wraz z opiekunkami (opiekunami)

Rezerwacja: Rezerwacji należy dokonać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym warsztatem, wysyłając e-mail na adres: rezerwacje@polin.pl. W szczególnych sytuacjach losowych zastrzegamy sobie prawo odwołania zajęć lub zmiany ich tematu.

02.08.2017