Wydarzenie

03.08.2017

> 14:00 – 15:00 > Spotkanie na skwerze: Historie muranowskie

Jaki był Muranów przed wojną, a jaki jest obecnie? Mieszkańcy naszej dzielnicy wraz z zaproszonymi artystami będą rozmawiać o odkrywaniu tożsamości miejsca.  

Prowadzenie:

Beata Chomątowska - mieszkanka Muranowa, pisarka i dziennikarka. W 2010 była współzałożycielem Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów. Stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym” i warszawskim dodatkiem do „Gazety Wyborczej”.

Goście:

dr Renata Piątkowska - mieszkanka Muranowa, historyk sztuki, Główny Kurator Zbiorów Muzeum POLINi. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat zajmuje się sztuką i kulturą żydowską. Autorka licznych artykułów i publikacji.
 
Tadeusz Rolke - polski artysta fotografik, prekursor fotografii reportażowej. Żołnierz Powstania Warszawskiego. Jego archiwum składa się z 62 000 negatywów i 4 000 slajdów, uzupełnionych przez 42 000 negatywów cyfrowych.
 
Cezary Harasimowicz - scenarzysta, aktor, dramaturg i pisarz.Jest autorem scenariuszy i dialogów do wielu filmów, zagrał główną rolę w "Sezonie na bażanty" Wiesława Saniewskiego.
 
 
03.08.2017