Spacer

03.08.2017

> 15:00 –16:30 > Spacer "Impresja o Dzielnicy Północnej na 1809 kroków”

O przedwojennej ulicy Nalewki jak i jej dramatycznych losach w czasie wojny opowie opiekunka merytoryczna plenerowej wystawy:  „Nalewki. Opowieść o nieistniejącej ulicy” zorganizowanej przez Żydowski Instytut Historyczny.   
 
Oprowadzanie: Agnieszka Kajczyk - zastępca kierownika Działu Edukacji oraz edukatorka ŻIH. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, obecnie doktorantka w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk. 
 
Zbiórka na spacer przed wejściem głównym do Muzeum!
 
Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma jest jedną z najważniejszych na świecie placówek naukowo-badawczych zajmujących się dziejami polskich Żydów. W swoich zbiorach archiwalnych Instytut posiada m.in. Podziemne Archiwum Getta Warszawskiego (Archiwum Ringelbluma) — utworzone jesienią 1940 r. dzięki inicjatywie dr. Emanuela Ringelbluma. Jest to jedno z najważniejszych świadectw o Zagładzie Żydów polskich. Instytut mieści się w gmachu o tradycjach historycznych przy ulicy Tłomackie 3/5 w dawne siedzibie Głównej Biblioteki Judaistycznej oraz Instytutu Nauk Judaistycznych.
 
03.08.2017