Muzeum
14.08.2017

Muzeum POLIN przypomina kierowcom autokarów o zasadach parkowania i apeluje o przestrzeganie przepisów

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Wokół Muzeum POLIN znajdują się wyznaczone miejsca do zatrzymywania autokarów na czas wsiadania i wysiadania pasażerów w ciągu ul. Anielewicza i ul. Lewartowskiego. Te miejsca nie służą jednak do parkowania autobusów, a tym bardziej zabronione jest oczekiwanie na turystów z włączonym silnikiem – to złamanie kodeksu drogowego. Autokary mają wyznaczone przez Urząd Miasta specjalne parkingi, m.in. przy Cmentarzu Powązkowskim czy ul. Świętojerskiej, przy Ogrodzie Krasińskich.


Muzeum POLIN regularnie przypomina firmom przewozowym oraz biurom podróży o tych zasadach, w trosce o bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców Muranowa. Do firm prowadzących usługi przewozowe i do biur podróży dyrekcja POLIN wystosowała specjalny list, w którym zwrócono się z apelem o respektowanie obowiązujących przepisów. Do każdej rezerwacji grupowej Muzeum dołącza także informację o właściwym sposobie parkowania.

Muzeum POLIN deklaruje pełną gotowość do współpracy z mieszkańcami i władzami miasta w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań, w tym gotowość zorganizowania spotkania z udziałem mieszkańców i przedstawicieli odnośnych służb.