Dla dzieci

Nowa oferta warsztatów rodzinnych

Warsztaty rodzinne
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Od września zapraszamy na nowe warsztaty rodzinne "U króla Maciusia". Już teraz możecie kupić bilet na nowe zajęcia. Ruszamy z nowym cyklem zajęć weekendowych dla rodzin z dziećmi (4-10 lat).


Tradycyjnie w soboty spotykamy się na zajęciach twórczych. Kontynuujemy działania w drewnie. Razem z Dzikimi Dziećmi będziemy wiercić, szlifować i wkręcać śruby – powstaną drewniane konstrukcje inspirowane Synagogą z Gwoźdźca, czy tradycyjne skrzynie i ramy do obrazów. Dla tych co lubią nowoczesność mamy zajęcia z kodowania  organizowane z Firmą Samsung. Będziemy też tworzyć własne kompozycje muzyczne na niezwykłych spotkaniach - "Partytury z architektury" i sprawdzimy, czy poezja może być praktyczna - "Do rymu w praktyce".

Zobacz ofertę sobotnich warsztatów twórczych >>

W niedziele zapraszamy na cykl warsztatów wokół wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN. Spotkamy się na obchodach świąt żydowskich – Rosz ha-Szana, Sukot, Chanuka. Poszukamy inspiracji na nowej czasowej wystawie "Krew. Łączy i dzieli”.  Będziemy tworzyć artystyczne komentarze do filmów, w ramach dwóch goszczących w Muzeum festiwali: 15. Warszawskiego Festiwalu Filmów o tematyce Żydowskiej i Festiwalu Kino Dzieci.

Sprawdź ofertę niedzielnych warsztatów rodzinnych >>

Nasze warsztaty tradycyjnie rozpoczynamy o godz. 11.00. Spotkania odbywają się  w nieformalnej atmosferze rodzinnego pikniku a zajęcia dostosowane są do różnego wieku dzieci i ich opiekunów.

Ponadto warsztaty połączone są z wyjściem na wystawę stałą i małym poczęstunkiem. Tworzymy bezpieczną przestrzeń sprzyjającą budowaniu ciepłych i bezpośrednich relacji, stymulującą do współpracy między dzieckiem a opiekunem. Wiedzę o tradycjach i kulturze polskich Żydów przekazujemy w sposób angażujący, pobudzający naturalną ciekawość dziecka, niestandardowy.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc już teraz zapraszamy do rezerwacji biletów: www.bilety.polin.pl

Cena biletu rodzinnego (dziecko + opiekunowie) to 30 zł, każde następne dziecko + 10zł.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach!

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

18.08.2017