Edukacja

ZWIEDZANIE WYSTAWY STAŁEJ Z PRZEWODNIKIEM: Zagłada i pamięć

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zwiedzanie wystawy stałej z przewodnikiem dla szkół ponadpodstawowych.

Spacer z przewodniczką/przewodnikiem przez część wystawy stałej poświęconej Zagładzie i upamiętnieniu jej ofiar w okresie powojennym. Zwiedzanie wystawy może być połączone z wyjściem z Muzeum i odwiedzeniem znajdujących się w jego najbliższym otoczeniu miejsc pamięci (między innymi Pomnika Bohaterów Getta, bunkra dowództwa Żydowskiej Organizacji Bojowej, etc.).

Czas trwania: dwie opcje do wyboru: 1,5 godz. jeżeli koncentrujemy się tylko na wystawie stałej, 2 godz. jeżeli dodatkowo wychodzimy na zewnątrz Muzeum

Możliwe terminy: poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście na wystawę o 17.00) oraz w środy, soboty i niedziele w godzinach 10.00-20.00 (ostatnie wejście na wystawę o 19.00)

Miejsce: wystawa stała (opcjonalnie – teren wokół Muzeum), galerie: Zagłada i Powojnie

Miejsce zbiórki grupy: w holu głównym Muzeum POLIN, przy stanowisku z tourguidami (grupa oczekuje na przewodnika)

Maksymalna liczba uczestników spaceru: 25 osób

Cena biletów: 1 zł (w ramach programu „Muzeum za złotówkę”)/10 zł za osobę, opiekunki/opiekunowie (jedna osoba na 10 uczniów) wchodzą bezpłatnie

Koszt przewodnika/przewodniczki w języku polskim: dodatkowo 120 zł od grupy

Rezerwacji należy dokonywać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym oprowadzaniem,  wysyłając e-mail na adres: grupy@polin.pl lub przez stronę internetową: www.bilety.polin.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem 22 471 03 01.

18.08.2017