Edukacja

Kurs dla nauczycieli "Media, propaganda, dezinformacja – wokół Marca ’68 roku”

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na kurs dla nauczycieli "Media, propaganda, dezinformacja – wokół Marca ’68 roku”, który odbędzie się w dniach 22-24 września 2017 roku.


Na czym polegała największa antysemicka kampania w powojennej historii Polski? Jak uczyć o Marcu ’68 roku w szkole? Czy propaganda jest tym samym, co fake news? Jak rozwijać w uczniach umiejętności krytycznego myślenia?

Wszystkim tym zagadnieniom przyjrzymy się w trakcie intensywnego, trzydniowego kursu skierowanego do nauczycieli przedmiotów humanistycznych w szkołach ponadpodstawowych oraz metodyków nauczania. Wykłady, warsztaty, spotkania i dyskusje będą okazją do poszerzenia wiedzy o Marcu ’68 roku oraz roli prasy i telewizji w wydarzeniach z tego okresu. Wychodząc od zagadnień historycznych, przyjrzymy się również współczesnym zjawiskom ze świata mediów i ich wpływowi na sytuację w szkole. Wspólnie z uczestnikami zastanowimy się nad rolą nauczyciela w świecie powszechnej dezinformacji, narzędziami, którymi dysponuje oraz nad miejscem edukacji medialnej w podstawie programowej. Wśród wykładowców kursu będą m.in.: prof. Jerzy Eisler, dr hab. Marcin Napiórkowski, Jakub Dymek, Jagna Kofta i Franciszek Zakrzewski.

Na zgłoszenia czekamy do 7 września 2017 roku. Wypełniony formularz proszę przesłać na adres edukacja@polin.pl.

Formularz zgłoszeniowy

Wstępny program kursu

Zajęcia odbywają się w siedzibie Muzeum POLIN (ul. Anielewicza 6, Warszawa). Dla osób spoza Warszawy przewidziane jest pokrycie kosztów noclegu (koszty dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie). Organizator zapewnia także częściowe wyżywienie podczas szkolenia.

 

Wydarzenie w ramach programu Obcy w domu. Wokół Marca ‘68. Jest to cykl projektów i wystawa czasowa w Muzeum POLIN. Jego celem jest przywracanie pamięci o przyczynach, przebiegu i skutkach antysemickiej kampanii Marca '68  pięćdziesiąt lat po tamtych wydarzeniach. Obserwuj nas na facebook.com/obcywdomu.

Patron

Współorganizator:

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię oraz z budżetu Państwa.

 
 

 

24.08.2017