Dla dzieci

4.11, 2.12, 6.01

Mistrzowie kodowania u Maciusia

Kodowanie
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy do twórczej pracy z wykorzystaniem nowych technologii. Będziemy programować offline korzystając między innymi ze specjalnych mat edukacyjnych, bawić się apkami i zarządzać robotami. Na każdym ze spotkań pojawi się nowy problem do rozwiązania. Sprawdzimy też do czego można wykorzystać technikę w muzeum. Warsztaty przygotowane zostały przez firmę Samsung w ramach programu "Mistrzowie kodowania".


4 listopada (sobota), godz. 11.00
2 grudnia (sobota), godz. 11.00
6 stycznia (sobota), godz. 11.00, BRAK MIEJSC

Zapraszamy na warsztaty z kodowania. Każde z 4 spotkań dotyczyć będzie innego tematu i na każdym z nich pojawią się inne ćwiczenia. Wszystkie jednak składać się będą z  składać się będą z trzech elementów:

  • Programowanie "offline"
    Na rozgrzewkę proponujemy gry i zabawy pozwalające rozwijać elementarne umiejętności związane z programowaniem. Proponowane aktywności będą realizowane z wykorzystaniem specjalnej maty i klocków edukacyjnych Mistrzów Kodowania. W zestawie zabaw znajdą się między innymi: sudoku, układanki, zabawy matematyczne, dyktanda graficzne.
  • Aplikacje mobilne
    Teraz nastąpi próba kodowania na tabletach z wykorzystaniem specjalnych aplikacji. Najmłodsi będą rozwiązywać coraz bardziej złożone zadania, a starsi będą mogli projektować i tworzyć swoje własne aplikacje mobilne. Korzystamy z: Kodable, Lightbota, BitbyBit, Scratcha Juniora oraz aplikacji Pocket Code.
  • Kraina robotów
    Swoje umiejętności sprawdzimy na  sympatycznych robotach Dash i Dot, które w intuicyjny sposób będą wprowadzać dzieci w tajnik programowania. Będziecie mogli zakodować m.in.: zachowanie robota, jego ruch, wydawane przez niego odgłosy.
06.09.2017