Dla dzieci

14.10, 11.11, 9.12, 13.01

Partytury z architektury

Partytury z architektury
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Wybierzemy się podróż w poszukiwaniu najbardziej dźwięczącego, grającego zaułka Muzeum. Do powstania oryginalnych dzieł muzycznych będziemy czerpać inspiracje z otaczającej nas architektury. Świat wizualny stanie się naszą partyturą do zagrania.


Wybrany fragment przestrzeni narysujemy w formie partytury graficznej. Dowiemy się co to znaczy forte, crescendo albo glissando. Skomponowany utwór wykonamy przy pomocy prostych instrumentów typu kazoo. 

A czy można zagrać wystawę? Wystawy jako pewne historie niosą ze sobą określone nastroje muzyczne, brzmienia i melodie. Spróbujmy je skomponować i zagrać! Zajecia przygotowała i prowadzi muzyczka Aleksandra Chciuk. 


Czym się karmi wieloryba?

13 stycznia (sobota), godz. 11.00, KUP BILET >>

Spotkamy się w audytorium gdzie mieszka wielki wieloryb o imieniu Steinway. Czym się karmi wieloryba? Jakimi językami mówi? Zapraszamy na performatywną lekcję anatomii. 

 

Minione warsztaty

Czy muzykę można narysować?
14 października (sobota), godz. 11.00

Co to jest partytura? Jak brzmią linie pionowe a jak poziome? Czy można zagrać schody albo ścianę z cegieł? Spróbujemy znaleźć zależności między elementami architektury Muzeum a zjawiskami muzycznymi. Nauczymy się rysować proste partytury graficzne i używać abstrakcyjne pojęcia muzyczne. 

Czy cisza jest muzyką?
11 listopada (sobota), godz. 11.00

Odbędziemy wędrówkę po Muzeum. Jakie dźwięki słyszymy? Czy cisza też jest muzyką? Jak możemy zagrać ciszę? Narysujemy nasze wrażenia z podróży, przypiszemy im dźwięki z jakimi kojarzymy dane zjawiska i spróbujemy je odtworzyć przy pomocy prostych instrumentów. W ten sposób namalujemy POLIN dźwiękiem.

Muzyka ulicy
9 grudnia (sobota), godz. 11.00

Zapraszamy na wystawę. Jakie charakterystyczne dźwięki wiążemy z tematem wystawy? Spróbujemy skomponować i zagrać wybrany fragment wystawy stałej Muzeum POLIN. 

06.09.2017