Muzeum
14.12.2017

Gwiazdka na Muranowie - Partnerstwo "Przepis na Muranów"

https://youtu.be/0PLx0VGW-fk
fot. Partnerstwo "Przepis na Muranów"

Ubieranie choinki, malowanie światłem, wspólne śpiewanie kolęd z muzycznym akompaniamentem i barszczyk czerwony serwowany w plenerze to tylko niektóre atrakcje "Gwiazdki na Muranowie", która odbędzie się 14 grudnia na Muranowie.


"Gwiazdka na Muranowie" to wydarzenie organizowane przez mieszkańców, instytucje i organizacje skupione w partnerstwie lokalnym „Przepis na Muranów”. Wydarzenie planowane jest  na 14 grudnia 2017 r. w godz. 16–20 na skwerze gen. Jana Jura-Gorzechowskiego na Muranowie (przy ul. Smoczej, Dzielnej i Jana Pawła II).  Poprzedziła je seria warsztatów dla mieszkańców, dzieci i dorosłych, z robienia ozdób świątecznych.

Lokalizacja Gwiazdki została wybrana nieprzypadkowo, gdyż jest to przestrzeń ważna dla tej części Muranowa, wykorzystywana do rekreacji i pikników, a jednocześnie położona dogodnie i umożliwiająca swobodny, nieformalny przebieg spotkania – tłumaczy prezes Fundacji „Jeden Muranów” Marek Ślusarz. – Choinka, posadzona i udekorowana w tym miejscu, pozostanie w okresie świątecznym symbolem społecznego zaangażowania mieszkańców we wspólną sąsiedzką przestrzeń – dodaje.

Głównym celem projektu „Gwiazdka na Muranowie” jest organizacja spotkania integracyjnego dla mieszkańców Muranowa, podczas którego zaplanowano wiele atrakcji:

  • wspólne ubieranie choinki – z wykorzystaniem ozdób wykonanych podczas wcześniejszych warsztatów,
  • wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie akordeonu  (mieszkańcy otrzymają w prezencie specjalne okolicznościowe śpiewniki z tekstami wykonywanych kolęd),
  • wręczenie nagród w konkursie „Symbol Muranowa”, organizowanym jesienią przez Partnerstwo Przepis na Muranów,
  • gorący poczęstunek (barszczyk czerwony serwowany w plenerze przez Cafe PoWoli),
  • dla dzieci: ubieranie choinki, zabawa z zimnymi ogniami, zapalenie świątecznych lampionów
  • malowanie światłem i wręczenie na miejscu fotografii z dziełem Malującego.

Więcej informacji: Marek Ślusarz, tel. 512 896 832, e-mail:  przepisnamuranow@gmail.com, @Przepis na Muranów

Partnerzy