Warsztaty

Nowa oferta warsztatów rodzinnych

Warsztaty rodzinne Warsztaty rodzinne Warsztaty rodzinne Warsztaty rodzinne Warsztaty rodzinne Warsztaty rodzinne Warsztaty rodzinne Warsztaty rodzinne
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy do miejsca edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" na rodzinne warsztaty. Od lutego ruszamy z nową ofertą zajęć weekendowych dla rodzin z dziećmi (4-10 lat). Z uwagi na duże zainteresowanie już teraz zachęcamy do zakupu biletów na zajęcia.


Tradycyjnie w soboty spotykamy się na zajęciach twórczych. Kontynuujemy działania w drewnie. Razem z Dzikimi Dziećmi będziemy wiercić, szlifować i wkręcać śruby – powstaną drewniane konstrukcje inspirowane Synagogą z Gwoźdźca, czy  zwierzęta, których wizerunki można znaleźć na naszej wystawie stałej.

Razem ze Spotlightkids będziemy odkrywać znaczenia znaków i symboli z różnych kultur twórczo je interpretując korzystając z narzędzi sztuki współczesnej. Zaprosimy Was również do poznawania nowych kultur i obyczajów poprzez gry i zabawy z wykorzystaniem naturalnych i recyklingowych materiałów. Poznamy zwyczaje dzieci z różnych zakątków świata oraz wybierzemy się w podróż do Izraela przywożąc stamtąd własnoręcznie wykonane pamiątki. Wspólne tworzenie i zabawa będą doskonałym sposobem na twórcze i „analogowe” spędzenie czasu dla całej rodziny.

Zobacz ofertę sobotnich warsztatów twórczych >>

W niedzielę zapraszamy na cykl warsztatów wokół wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN. Spotkamy się na obchodach świąt żydowskich – Tu bi-Szwat, Purim, Pesach, Szawuot. Poszukamy inspiracji na nowej, czasowej wystawie "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”. Porozmawiamy o tym, za czym tęsknimy i czego nam brakuje, gdy jesteśmy daleko od domu i spróbujemy te uczucia pokazać poprzez sztukę.

Zaprosimy Was również na specjalne wydarzenia rodzinne w Noc Muzeów oraz w Dzień Dziecka. Natomiast tuż przed wakacjami spotkamy się ponownie na Łące Leśmiana, plenerowej instalacji inspirowanej wierszem Łąka Bolesława Leśmiana.

Sprawdź ofertę niedzielnych warsztatów rodzinnych >>

Nasze warsztaty tradycyjnie rozpoczynamy o godz. 11.00. Spotkania odbywają się  w nieformalnej atmosferze rodzinnego pikniku a zajęcia dostosowane są do różnego wieku dzieci i ich opiekunów.

Ponadto warsztaty połączone są z wyjściem na wystawę stałą i małym poczęstunkiem. Tworzymy bezpieczną przestrzeń sprzyjającą budowaniu ciepłych i bezpośrednich relacji, stymulującą do współpracy między dzieckiem a opiekunem. Wiedzę o tradycjach i kulturze polskich Żydów przekazujemy w sposób angażujący, pobudzający naturalną ciekawość dziecka, niestandardowy.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc już teraz zapraszamy do rezerwacji biletów: www.bilety.polin.pl

Cena biletu rodzinnego (dziecko + opiekunowie) to 30 zł, każde następne dziecko + 10zł.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach!

29.01.2018