Warsztaty

Nowa oferta warsztatów rodzinnych

Warsztaty rodzinne "U króla Maciusia"
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy do miejsca edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" na rodzinne warsztaty. Od lutego ruszamy z nową ofertą zajęć weekendowych dla rodzin z dziećmi (4-10 lat). Z uwagi na duże zainteresowanie już teraz zachęcamy do zakupu biletów na zajęcia.


Tradycyjnie w soboty spotykamy się na zajęciach twórczych. Kontynuujemy działania w drewnie. Razem z Dzikimi Dziećmi będziemy wiercić, szlifować i wkręcać śruby – powstaną drewniane konstrukcje inspirowane Synagogą z Gwoźdźca, czy  zwierzęta, których wizerunki można znaleźć na naszej wystawie stałej.

Razem ze Spotlightkids będziemy odkrywać znaczenia znaków i symboli z różnych kultur twórczo je interpretując korzystając z narzędzi sztuki współczesnej. Zaprosimy Was również do poznawania nowych kultur i obyczajów poprzez gry i zabawy z wykorzystaniem naturalnych i recyklingowych materiałów. Poznamy zwyczaje dzieci z różnych zakątków świata oraz wybierzemy się w podróż do Izraela przywożąc stamtąd własnoręcznie wykonane pamiątki. Wspólne tworzenie i zabawa będą doskonałym sposobem na twórcze i „analogowe” spędzenie czasu dla całej rodziny.

Zobacz ofertę sobotnich warsztatów twórczych >>

W niedzielę zapraszamy na cykl warsztatów wokół wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN. Spotkamy się na obchodach świąt żydowskich – Tu bi-Szwat, Purim, Pesach, Szawuot. Poszukamy inspiracji na nowej, czasowej wystawie "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”. Porozmawiamy o tym, za czym tęsknimy i czego nam brakuje, gdy jesteśmy daleko od domu i spróbujemy te uczucia pokazać poprzez sztukę.

Zaprosimy Was również na specjalne wydarzenia rodzinne w Noc Muzeów oraz w Dzień Dziecka. Natomiast tuż przed wakacjami spotkamy się ponownie na Łące Leśmiana, plenerowej instalacji inspirowanej wierszem Łąka Bolesława Leśmiana.

Sprawdź ofertę niedzielnych warsztatów rodzinnych >>

Nasze warsztaty tradycyjnie rozpoczynamy o godz. 11.00. Spotkania odbywają się  w nieformalnej atmosferze rodzinnego pikniku a zajęcia dostosowane są do różnego wieku dzieci i ich opiekunów.

Ponadto warsztaty połączone są z wyjściem na wystawę stałą i małym poczęstunkiem. Tworzymy bezpieczną przestrzeń sprzyjającą budowaniu ciepłych i bezpośrednich relacji, stymulującą do współpracy między dzieckiem a opiekunem. Wiedzę o tradycjach i kulturze polskich Żydów przekazujemy w sposób angażujący, pobudzający naturalną ciekawość dziecka, niestandardowy.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc już teraz zapraszamy do rezerwacji biletów: www.bilety.polin.pl

Cena biletu rodzinnego (dziecko + opiekunowie) to 30 zł, każde następne dziecko + 10zł.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach!