Muzeum
6.02.2018

Ćwiczenia z prodcedur bezpieczeństwa ze Służbą Ochrony Państwa w naszym muzeum

okolica Muzeum POLIN, ul. Lewartowskiego
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Dzisiaj (6 lutego, wtorek) na terenie Muzeum POLIN i w jego okolicy odbędą się ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa zorganizowane wspólnie ze Służbą Ochrony Państwa (dawne Biuro Ochrony Rządu). Ćwiczenia te mają udoskonalić reagowanie zespołu muzeum w sytuacjach kryzysowych. 


Celem ćwiczenia jest uzyskanie pełnej sprawności i doskonałości w realizacji czynności zabezpieczeniowych, głównie w przypadku ochraniania osób o statusie VIP. Służba Ochrony Muzeum będzie ćwiczyć również wszelkie inne elementy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w muzeum.

Na terenie Muzeum i w jego otoczeniu w godz. 7.00 - 19.00 będzie realizowanych szereg działań z zakresu zabezpieczenia obiektów oraz bezpieczeństwa osób ochranianych w ramach różnego rodzaju sytuacji kryzysowych. 

To wyjątkowe przedsięwzięcie w skali kraju. Niewiele miejsc użyteczności publicznej może uczestniczyć w takim sprawdzianie. Wyjątkowy charakter Muzeum POLIN wiąże się także z wyjątkową dbałością o względy bezpieczeństwa.

Ćwiczenia są realizowane w oparciu o ustalenia poczynione między Dyrekcją Muzeum i Kierownictwem SOP we wrześniu 2017 roku.