Muzeum

6.02.2018

Ćwiczenia z prodcedur bezpieczeństwa ze Służbą Ochrony Państwa w naszym muzeum

okolica Muzeum POLIN, ul. Lewartowskiegookolica Muzeum POLIN, ul. Lewartowskiegookolica Muzeum POLIN, ul. Lewartowskiegookolica Muzeum POLIN, ul. Lewartowskiegookolica Muzeum POLIN, ul. Lewartowskiegookolica Muzeum POLIN, ul. Lewartowskiegookolica Muzeum POLIN, ul. Lewartowskiegookolica Muzeum POLIN, ul. Lewartowskiego
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Dzisiaj (6 lutego, wtorek) na terenie Muzeum POLIN i w jego okolicy odbędą się ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa zorganizowane wspólnie ze Służbą Ochrony Państwa (dawne Biuro Ochrony Rządu). Ćwiczenia te mają udoskonalić reagowanie zespołu muzeum w sytuacjach kryzysowych. 


Celem ćwiczenia jest uzyskanie pełnej sprawności i doskonałości w realizacji czynności zabezpieczeniowych, głównie w przypadku ochraniania osób o statusie VIP. Służba Ochrony Muzeum będzie ćwiczyć również wszelkie inne elementy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w muzeum.

Na terenie Muzeum i w jego otoczeniu w godz. 7.00 - 19.00 będzie realizowanych szereg działań z zakresu zabezpieczenia obiektów oraz bezpieczeństwa osób ochranianych w ramach różnego rodzaju sytuacji kryzysowych. 

To wyjątkowe przedsięwzięcie w skali kraju. Niewiele miejsc użyteczności publicznej może uczestniczyć w takim sprawdzianie. Wyjątkowy charakter Muzeum POLIN wiąże się także z wyjątkową dbałością o względy bezpieczeństwa.

Ćwiczenia są realizowane w oparciu o ustalenia poczynione między Dyrekcją Muzeum i Kierownictwem SOP we wrześniu 2017 roku.

06.02.2018